Legalny bukmacher online w Polsce

legalny-bukmacher-w-polsce

Legalny bukmacher online w Polsce

Nie da się ukryć, że klienci zakładów bukmacherskich najchętniej korzystają z możliwości, które daje współcześnie Internet i po prostu obstawiają online. Choć faktem jest, że wciąż są gracze, którzy z chęcią obstawiają w punktach naziemnych, aby obstawiać swoje kupony. Dlaczego jednak tendencja jest taka, że niektóre nowe, legalne podmioty wchodzące na nasz rynek nawet nie starają się o licencję na lokale stacjonarne (np. PZBuk, Betclic czy Betfan)?

Fenomen firm bukmacherskich online

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko podlega Internetowi – wszystko w nim możemy znaleźć i prawie wszystko da się już przez Sieć załatwić. Nic więc dziwnego w tym, że i bukmacher Internet wykorzystuje jako sposób kontaktu z potencjalnym klientem. Gracze cenią wygodę i to, że strona dostępna jest dosłownie wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu. W przypadku punktów stacjonarnych nie jest to aż tak wygodne – zresztą nie wszędzie bukmacherzy stawiają swoje lokale. Zatem mieszkańcy mniejszych miejscowości mogliby mieć problem z tym, żeby w ogóle obstawiać. A na stronie nie obowiązują godziny otwarcia – obstawianie zakładów możliwe jest przez całą dobę. Jest wygodniej, nie trzeba się martwić o niesprzyjające czynniki (jak korki, wspomniane godziny otwarcia czy po prostu brak czasu).

To właśnie te zalety korzystania z zakładów online są przyczyną sporego rozwoju bukmacherów internetowych. Wydaje się na pierwszy rzut oka, że prowadzenie działalności opierającej się na zakładach wzajemnych online nie jest wyjątkowo problematyczne – należy postawić swoją stronę i mieć nieco budżetu na zakładanie się ze swoimi klientami. Jednak w praktyce okazuje się to o wiele trudniejsze, niż może się wydawać to każdemu klientowi.

Dla polskich klientów najważniejsze jest to, że nie na każdej stronie internetowej można swoje zakłady zawierać, ponieważ nie każdy bukmacher jest legalny w naszym kraju. Należy o tym wiedzieć, aby nie narazić się na przykre konsekwencje karno-skarbowe. Zatem w jaki sposób wybrać firmę, aby zacząć obstawiać i robić to w sposób całkowicie legalny oraz bezpieczny? Dlaczego też w Polsce jest problem z dostępem do zakładów zagranicznych, którzy jeszcze kilka lat temu z powodzeniem oferowali swoje usługi Polakom?

To wszystko przez nowelizację ustawy hazardowej w 2017 roku. To z tego powodu ograniczono naszym rodakom dostępu do firm, które nie spełniają pewnych wymogów (za chwilę dopowiemy jakich) uznanych w Polsce za konieczne, aby móc oferować online zakłady bukmacherskie w naszym kraju.

Szara strefa, czyli bukmacherzy internetowi bez licencji

To właśnie tak zwana szara strefa przyczyniła się do zmiany przepisów obowiązujących w naszym kraju. Musimy tu jeszcze dodać, że nasi ustawodawcy mieli oczywiście taką możliwość przez to, że hazard (szeroko rozumiany, nie tylko jako zakłady wzajemne) jest bardzo drażliwym społecznie tematem. Zatem każdy kraj może regulować przepisy według swojego uznania i nie funkcjonuje tutaj nadrzędność prawa Unii Europejskiej. Rzecz jasna praktycznie każdy bukmacher oferuje swoje usług na podstawie unijnych licencji, jednak w Polsce jedynym zezwoleniem, które daje prawo bukmacherom funkcjonować w naszym kraju, jest licencja polskiego Ministerstwa Finansów. Tylko jeśli jakiś podmiot jest w posiadaniu takiego zezwolenia, ma zgodę na urządzanie zakładów wzajemnych w polskiej Sieci.

Właśnie te zmiany wprowadzono w 2017 roku. Szara strefa stanowiła zbyt silną konkurencję dla polskich bukmacherów, którzy musieli (i wciąż muszą) zmagać się z naprawdę wysokim podatkiem od obrotu. Aktualnie wynosi 12% i koszta przerzuca się na graczy. Zatem z każdej postawionej przez Ciebie kwoty zostanie pobrana należność w wysokości 12% – obstawiasz tym samym nieco mniejszą kwotę i musisz liczyć się z tym, że ewentualna kwota też będzie o te kilka procent niższa.

Nie każdemu graczowi się to podobało. Wielu z nich nie chciało, aby z postawionych przez nich stawek zabierano tak wysoką należność. Zatem alternatywę stanowił dla nich zagraniczny bukmacher internetowy, który swoją firmę zarejestrował w raju podatkowym, zatem podatek jest niezwykle niski. To właśnie z tego powodu niejeden polski bukmacher online nie był nawet brany pod uwagę przez rodzimych typerów. Statystyki sprzed nowelizacji ustawy podają, że ponad 90% zawieranych zakładów wzajemnych przez Sieć dotyczyła niestety obstawień w szarej strefie. Aktualnie udało się ją zredukować do około 40%, więc można powiedzieć, że ustawodawcy odnieśli sukces.

Co zmieniła ustawa hazardowa?

Tak jak już wspomnieliśmy, dzięki nowelizacji prawa udało się w znaczny sposób obniżyć procent osób biorących udział w nielegalnych grach hazardowych. Aby polskim graczom łatwiej przestrzegało się prawa, nakazano dostawcom Internetu blokady stron internetowych, które niezgodnie z naszym prawem oferują zakłady online. Sami bukmacherzy postąpili w różny sposób na wieść o zmianach w naszych przepisach. Ci, którzy byli w posiadaniu licencji Ministerstwa Finansów mogli dalej działać na naszym rynku, jednak na samym początku nie było ich zbyt wielu. A ci, którzy byli zarejestrowani poza granicami Polski? Część wystąpiła o zezwolenie, inni uczciwie wycofali się i sami zablokowali dostęp Polakom. W takich przypadkach strona główna bukmachera informuje o tym, że z powodu regulacji

Jednak trzeba przyznać, że największa część internetowych bukmacherów nie wystosowało żadnych pism o licencję, ani nie wycofało się ze swojej oferty na polskim rynku zakładów bukmacherskich. To właśnie te witryny bezwzględnie należy umieszczać w rejestrze domen zakazanych, ponieważ próbują one wprowadzić polskich typerów w błąd i zachęcić do zarejestrowania konta oraz aktywnej gry. Czy się to udaje? I tak, i nie. Z jednej strony wprowadza się takie adresy do rejestru, jednak doskonale wiemy, że w Sieci nic nie ginie, więc zaraz pojawia się kolejna witryna, gdzie ten sam bukmacher znowu oferuje swoje usługi. Nie jest żaden trafić na strony nie do końca legalnych bukmacherów online. Gracz musi wiedzieć, w jaki sposób musi odróżnić buków działających zgodnie z prawem od tych, którzy jeszcze zezwoleń w naszym kraju nie posiadają.

Legalny bukmacher Polska – po czym go poznasz?

Jeżeli zainteresował Cię jakiś bukmacher online, musisz się przede wszystkim dowiedzieć, czy jest on legalny. W tym celu sprawdź jego licencję wydawaną przez Ministra Finansów. Ci, którzy nie posiadają licencji obowiązującej w Polsce, nie mogą być brani pod uwagę. Tutaj trzeba się pilnować, czy bukmacher aby na pewno informuje nas o polskim zezwoleniu, ponieważ może powoływać się na te unijne. To nie jest wystarczające, aby uznać daną firmę za legalnego bukmachera.

Kolejna sprawa, na którą na pewno warto zwrócić uwagę, to oferta. Wydawać by się mogło, że to, co proponują nam bukmacherzy online, nie powinno nas interesować, dopóki nie upewnimy się, czy dana firma jest legalna. Jednak oferta może nas nakierować na to, z jakim zakładem mamy do czynienia. Przede wszystkim dlatego, że legalny bukmacher internetowy nie zaoferuje nam kasyna oraz pokera, ma on pozwolenie jedynie na prowadzenie zakładów wzajemnych.

Warto także sprawdzić domenę. Musi mieć ona polski adres i powinna być również prowadzona w języku polskim. Tutaj także należy się uwaga – to, że stronę internetową da się łatwo przetłumaczyć sprawia, że gracze mogą przyjąć, iż mają do czynienia z bukmacherem legalnym na terenie Polski. Jednak domena musi być polska, więc każde zakończenie adresu w stylu .COM lub .EU nie jest dopuszczalne. Uważaj także na polskie podstrony – .COM/PL nie załatwia sprawy. To wciąż nielegalny podmiot, nawet jeśli próbuje nas przekonać polskim językiem, że wcale tak nie jest.

A co z legalną grą w punktach stacjonarnych? Tutaj praktycznie nie ma problemu nielegalnych bukmacherów – faktycznie postawienie lokalu niezgodnie z obowiązującym prawem jest dużo trudniejsze niż stworzenie strony. Szara strefa to zakłady bukmacherskie online i to właśnie w Sieci gracze muszą się pilnować. Niektórzy typerzy decydujący się na zagraniczne podmioty tłumaczą się po pierwsze podatkiem, a po drugie okrojoną ofertą. Według nas polskie firmy bukmacherskie pod kątem propozycji na zakłady wzajemne nie odstają od europejskich konkurentów. Czego zatem możemy się spodziewać u rodzimych operatorów?

Oferta legalnych bukmacherów w Polsce

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra)

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Wiadomo już, że legalni bukmacherzy internetowi nie mogą proponować swoim klientom pokera albo kasyna, jednak nie oznacza to wcale, że ich oferta musi być nieatrakcyjna i niczego w niej nie znajdziemy. Same typy bukmacherskie mogą stanowić podstawę gry, o ile firma proponuje swoim klientom naprawdę szeroki zakres dyscyplin sportowych (bo to właśnie zakłady sportowe cieszą się największą popularnością) i równie wiele zakładów na wydarzenia pozasportowe. I faktycznie, te legalne zakłady bukmacherskie, które wiodą prym w naszym kraju, dają naprawdę szerokie spektrum możliwości.

Jeśli chodzi o sportowe zakłady, należy zadbać o potrzeby fanów zarówno dziedzin bardzo popularnych, jak i o pasjonatów dyscyplin uznawanych w naszym kraju za niszowe. Dlatego też polskim graczom oferuje się mnogość dyscyplin po to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przecież swoje typy należy obstawiać w dziedzinach, na których się znamy i z chęcią będziemy oglądać spotkania, aby być na bieżąco i zwiększyć swoje szanse na wygraną. Bez doskonałej znajomości sportu w zasadzie nie da się skutecznie obstawiać, szczególnie wtedy, kiedy chcemy stawiać nieco większe kwoty. Oczywiście z drugiej strony nie istnieją żadne pewniaki, ponieważ sport w swojej naturze ma po prostu nieprzewidywalność.

Wróćmy jednak do oferty bukmacherskiej. Powinna być ona odpowiednio szeroka, aby większość graczy miała szanse na obstawienie dyscypliny, którą się interesuje – to już wiemy. W obrębie jednej dziedziny musi być także wiele rynków zdarzeń oraz lig. A co obstawiamy dosyć chętnie? Rzecz jasna Polaków interesuje piłka nożna tenis, koszykówka siatkówka, piłka ręczna czy skoki narciarskie, w których osiągamy ogromne sukcesy. Przy każdej dyscyplinie jest wiele możliwości – weźmy za przykład piłkę nożną. Oprócz tego, że możemy obstawiać największe wydarzenia (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Copa America a nawet Puchar Narodów Afryki) oraz pomniejsze, narodowe ligi.

Niektórzy wybierają dyscypliny niszowe, które nie interesują zbyt szerokiego grona odbiorców. Będzie to na przykład futbol amerykański, rugby league, tenis stołowy czy futbol australijski. Niejeden bukmacher legalni e działający w naszym kraju decyduje się na sponsoring i wspieranie naszych narodowych lig. Ponadto angażują się oni często w sponsorowanie wydarzeń sportowych (chociażby LV BET był oficjalnym sponsorem FAME MMA).

Kolejną ciekawą kwestią są e-sporty. Coraz częściej i coraz więcej można z tej kategorii obstawiać u naszych polskich bukmacherów. LoL, Counter Strike, DOTA – to tylko przykładowe gry, które można typować. Inną kwestią są sporty wirtualne (choć niektórzy sugerują, że tej rozrywce bliżej do kasyna lub innych gier losowych). Polegają one na tym, że w krótkich odstępach czasu rozgrywa się spotkanie – również w ciągu kilku minut dowiadujemy się, jaki jest wynik. Programuje się go z góry. Typer ma wgląd do statystyk, historii spotkań, więc jego decyzja teoretycznie nie jest zdana jedynie na los. Tak więc i taką opcję można spotkać u naszych bukmacherów.

Nie tylko na sport zakłady nas interesują. Jest jeszcze wiele możliwości na zakłady specjalne, czyli te, które są związane ze światem polityki czy kultury. Niejeden legalny bukmacher w Polsce chce zaskakiwać swoich klientów nietypowymi zdarzeniami. Zdarzają się czasami naprawdę interesujące zakłady, na przykład o pogodę. Każdy legalny polski bukmacher chce w pewien sposób zainteresować nowych graczy, a jedną ze strategii jest mnogość możliwości.

Rodzaje zakładów oraz aplikacje

Szeroka oferta to nie wszystko, ponieważ swoje kupony możemy obstawiać na różne sposoby. Najczęściej gracze decydują się na prematch, czyli wypełnienie kuponu przed rozpoczęciem się spotkania sportowego lub innego zdarzenia. Jednakże praktycznie każdy bukmacher posiada opcję na zakłady LIVE, czyli zakłady na żywo. Kupon możesz obstawić podczas samej rozgrywki. W systemie LIVE zakłady są popularne wśród graczy, którzy lubią dodatkową dozę adrenaliny lub wśród typerów, którzy na bieżąco chcą śledzić zmieniające się kursy i odpowiednio na nie reagować.

Oprócz tego bukmacher legalny daje możliwość obstawiania singli czy kuponów akumulowanych (AKO często spotyka się w wymogach przy bonusach). Jeśli nie czujemy się jeszcze zbyt pewnie, lepiej jest decydować się na single, ponieważ zakłady akumulowane zwiększają ryzyko przegranej (muszą wejść wszystkie zdarzenia nakreślone na kuponie), choć gracze decydują się na nie z powodu sumujących się kursów i wizji większej wygranej.

Obstawiamy najczęściej poprzez strony internetowe, choć trzeba przyznać, że aplikacja mobilna to już praktycznie norma. Można dzięki niej obstawiać swoje zakłady, możesz sprawdzić także czy Twój kupon wszedł, istnieje możliwość śledzenie statystyk, niektórzy bukmacherzy oferują nawet opcję streamingu wybranych spotkań. Ponadto czasami proponuje się osobny bonus za korzystanie z aplikacji mobilnej. Bukmacher wykorzystuje fakt, że praktycznie nie rozstajemy się z naszymi telefonami i właśnie w ten sposób chcemy obstawiać. W niektórych przypadkach witryny nie są responsywne, więc korzystanie z nich na smartfonach bywa bardzo problematyczne. Tak więc aplikacja w dzisiejszych czasach jest obowiązkowym elementem oferty bukmachera.

Bukmacherzy zakłady bukmacherskie i bonusy na nie

Jak przyciąganie uwagi klientów, to oczywiście nie może zabraknąć promocji i bonusów. To jeden z elementów oferty i jest przez graczy szczególnie pożądany. Głównie przez wizję uzyskania dodatkowych środków na grę. Oczywiście najciekawsze będą bonusy bukmacherskie na start, ponieważ dzięki nim firmy starają się zainteresować potencjalnych graczy swoimi zakładami.

Co znajdziemy w ofertach bonusowych polskich bukmacherów? Popularny jest na przykład bonus od depozytu. Przyznaje się go graczom, którzy wpłacają swoje pierwsze środki i to właśnie od tej kwoty przyznawany jest bonus. Tutaj kwoty mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, więc klienci chętnie po nie sięgają. Kolejna popularna promocja to freebet, w którym pierwszego depozytu gracz nie musi wpłacać, ponieważ otrzymuje środki na rozpoczęcie gry od bukmachera. Taka promocja także cieszy się zainteresowaniem, szczególnie wśród początkujących typerów, którzy jeszcze nie bardzo chcą inwestować swoje własne pieniądze. Jednak w tym przypadku promocja nie sięga takich kwot, jak w przypadku bonusu od depozytu – mowa tu o kwotach np. 20 PLN bonus ten zatem faktycznie wynosi średnio dużo mniej. Jednak jeśli posiada się odpowiedni kod bonusowy, można uzyskać nieco większą sumę.

Tutaj nie można zapominać o tym, że bonus powitalny zostanie przez bukmachera obłożony kilkoma wymaganiami, które trzeba będzie spełnić, aby środki bonusowe trafiły na konto główne. Wszystko zależy od regulaminowych zapisów poszczególnych bukmacherów. Najczęściej spotkamy się z koniecznością wielokrotnego obrotu, przy czym będą określone także minimalne kursy bukmacherskie na obstawiane zdarzenia. Czasem można spotkać się także z zapisami, które mówią o tym, że owszem, gracz otrzyma na przykład freebet, jednak dopiero wtedy, kiedy wpłaci swój pierwszy depozyt i wtedy dostanie dodatkowo takie środki. Czasem też bonus od depozytu kusi nas swoją wysoką kwotą, jednak warto zwrócić uwagę czy jest to bonus przyznawany za pierwszym razem, czy jednak zostanie „rozbity” na dwie lub trzy pierwsze wpłaty. Informacje o wszystkich warunkach znajdują się w regulaminach.

Czy to wszystkie bonusy? Nie, funkcjonuje jeszcze zakład bez ryzyka, gdzie przy pierwszym kuponie, jeśli nam się nie powiedzie i obstawimy go niepoprawnie, bukmacher zwróci na nasze konto środki, które bez tej promocji po prostu byśmy stracili. Często mówi się, że jest to darmowy zakład, gdyż w chwili niepowodzenia niczego nie tracimy. Cashback jest dobrą metodą na pierwsze obstawienie, szczególnie wtedy, kiedy nie bardzo jesteśmy pewni, w jaki sposób obstawia się kupony i łatwiej jest się pomylić. Dlatego też tego bonusu nie może zabraknąć w ofercie dla początkujących typerów, którzy swoją przygodę dopiero rozpoczynają.

Czasami polski bukmacher internetowy zaproponuje swoim graczom formę gry bez podatku. Wspominaliśmy o tym, że jest on w naszym kraju stosunkowo wysoki i wynosi 12% i między innymi to była przyczyna, dla której bukmacherzy legalni w Polsce wydawali się przed nowelizacją nieatrakcyjni w oczach graczy. Aby nieco odciążyć swoich graczy w podatku od obrotu, niektóre zakłądy bukmacherskie proponują grę, przy której do ewentualnej wygranej dolicza się od 6 do 14%. W ten sposób typer ma wrażenie, jakby takiego podatku nie zapłacił. Fakt jest jednak taki, że dla legalnych zakładów płacenie podatków to konieczność. Ten bonus jest oczywiście legalny, do Skarbu Państwa trafia odpowiednia kwota, nawet jeśli typer przy wygranej dostaje dodatkowy procent.

Czy najwyższy bonus jest wyznacznikiem najlepszego bukmachera? Według niektórych pewnie tak, jednak według nas należy spojrzeć w zapis regulaminy, aby przekonać się, czy zrealizowanie wymogów i wypłata środków bonusowych na konto główne jest w ogóle możliwa. Oprócz bonusów powitalnych, na których się tutaj skupiliśmy, jest jeszcze kilka opcji dla stałych klientów danego operatora – strefa VIP, czy programy lojalnościowe, a także bonusy na poszczególne ligi. Sporo promocji można spotkać przy piłce nożnej, ponieważ jest to najchętniej obstawiana dyscyplina w naszym kraju. Jednak to właśnie bonusy startowe przyciągają uwagę klientów, więc to one w pierwszej chwili wydają się najbardziej atrakcyjne. Jeżeli chcesz wiedzieć, co oferuje poszczególny bukmacher, warto jest zajrzeć na oficjalne strony polskich firm. Akcje promocyjne mają to do siebie, że szybko ulegają zmianom i podane przez nas informacje za jakiś czas mogą być już nieaktualne. Tak więc oficjalne źródło jest zawsze najpewniejsze.

Jaki jest najlepszy bukmacher w naszym kraju?

Na samym początku, tuż po zmianach prawnych, nie było zbyt wielkiego wyboru w legalnych zakładach bukmacherskich. Na szczęście teraz jest dużo lepiej i aktualnie funkcjonuje kilkanaście legalnych podmiotów. Czy jest może jakaś lista legalnych firm, która porządkuje wszystkich operatorów i jasno mówi kto działa zgodnie z prawem? Owszem, na stronie Ministerstwa Finansów jest dostępna taki spis. Znajdziesz tam wszystkie najważniejsze i podstawowe informacje o firmach – ich siedziby, numery KRS i NIP, a także to, czy buk ma licencję na działalność online czy w punktach naziemnych (choć może – i tak jest najczęściej – oferować zakłady na oba sposoby). Taką listę legalnych bukmacherów Ministerstwo Finansów aktualizuje regularnie, czyli w chwili, kiedy nowa firma uzyska stosowne zezwolenie.

Podobne listy znajdują się na stronach internetowych zajmujących się tematyką bukmacherską. Ponadto można także tam znaleźć ranking legalnych bukmacherów, który może w pewien sposób nakierować nowego typera na najlepszą ofertę bukmacherską. Jednak należy pamiętać o tym, że wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego typera – nie wszyscy lubią obstawiać zakłady w ten sam sposób. Czasami typerzy zwracają uwagę na zakres dyscyplin, bonusy i kod promocji czy na wysokie kursy. Dlatego bukmacher miesiąca jednego typera może wcale nie podpasować innym graczom. Ranking bukmacherów może być pomocny, aby w jednym miejscu przeczytać o ofercie poszczególnych firm. Ostateczna decyzja należy jednak do każdego gracza. Niemniej, dobrze, że aktualnie mamy spory wybór wśród zakładów.

Czym zaskoczą nas jeszcze w roku 2019 zakłady bukmacherskie w Polsce? Czekamy oczywiście na ofertę najnowszych firm, które stosunkowo niedawno uzyskały licencje, lecz jeszcze nie wystartowały. Być może dostaniemy w ich ofercie nowsze, ciekawsze propozycje na bukmacherskie zakłady. Nie jest także wykluczone, że na polskim rynku jeszcze w tym roku pojawi się kolejny podmiot, ponieważ jeszcze wiele firm czeka na pozytywną decyzję w sprawie licencji. Na razie jednak gracze powinni wybierać wśród tych bukmacherów, którzy posiadają licencje i działają w sposób legalny.

Ryzyko gry u nielegalnego bukmachera

Jak widać, wiele zmieniło się po zmianie przepisów w ustawie hazardowej. O wiele trudniej jest zakładać się na nielegalnych stronach, choć oczywiście jest to możliwe. Jednak czy warto, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę konsekwencje prawne? Na nieuczciwych graczy z Polski czekają wysokie kary pieniężne, które sięgają nawet stu dwudziestu stawek dziennych, ponadto jest się zobowiązanym do zwrotu wygranej uzyskanej z nielegalnego źródła. Pamiętajmy także o tym, że zawieranie zakładów to przede wszystkim zabawa, a jakakolwiek rozrywka czy hobby nie powinna być niezgodna z prawem – zamiast przyjemności z zabawy kumuluje wtedy przede wszystkim stres, czy aby na pewno się nie wyda.

Polscy bukmacherzy to gwarancja bezpieczeństwa, jeśli chodzi o nasze dane osobowe oraz płatności. Przy zagranicznych podmiotach nie ma takiej pewności – musimy liczyć się z tym, że chociażby banki otrzymały zakaz pośredniczenia między polskimi typerami, a nielegalnymi bukmacherami. Tak więc nawet jeśli takie strony bukmacherskie nie zostały zablokowane, można mieć kłopot z płatnościami. Ponadto nigdy nie wiesz, czy witryna dostępna dzisiaj będzie taka jutro. W każdej chwili może zostać wprowadzona na listę domen zakazanych. Przepada wtedy cały wpłacony przez Ciebie depozyt oraz wygrana, którą już możesz mieć na swoim koncie depozytowym. To oraz wizja kary sprawia, że zawieranie zakładów na stronach internetowych uznawanych przez nasze prawo jako nielegalne nie jest nawet opłacalne.

Niestety, nie da się całkowicie pozbawić ryzyka uczestnictwa w grze hazardowej, nawet jeśli jest ona legalna na terytorium Polski, więc odpowiedzialna gra to podstawa. Bukmacherka wiąże się z ryzykiem utraty postawionych pieniędzy, a także uzależnienia, dlatego graj odpowiedzialnie i graj legalnie. Dla osób poniżej 18 roku życia udział w grach bukmacherskich jest zakazany – wolno grać tylko osobom pełnoletnim.Projekt: polscy-bukmacherzy.pl All Rights Reserved. 2018.

MENU