Legalne zakłady bukmacherskie

legalne-zaklady-bukmacherskie

Legalne zakłady bukmacherskie – czy na pewno wiesz, gdzie obstawiać?

Powyższe pytanie spędza sen z powiek niedoświadczonym typerom, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoja przygodę z bukmacherką, lecz nie wiedzą jeszcze dokładnie, jakie są zakłady bukmacherskie legalne w Polsce. Czy w ogóle są? Czy można korzystać z usług bukmacherów internetowych? Jeśli tak, to których? A może tylko punkty stacjonarne są legalne? A kiedy już wybierze się bukmachera, to co obstawiać i w jaki sposób?

Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat legalnych bukmacherów w Polsce, ten artykuł będzie z pewnością przydatnym źródłem informacji. Bukmacherka jest formą rozrywki, która interesuje coraz większe grono odbiorców, a wszystko przez stale rozwijającą się ofertę, która może skupić znacznie więcej osób, niż tylko pasjonatów sportu. Dlatego też temat legalnych operatorów należy poruszać, aby mieć pewność, że nie wybiera się firmy niedziałającej zgodnie z polskim prawem.

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra)

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Czy zakłady bukmacherskie legalne są w naszym kraju?

To pierwsze pytanie, które może się pojawić ze strony niedoświadczonej osoby (zaraz po zapytaniu zakłady bukmacherskie co to takiego w zasadzie?). Bukmacherka sama w sobie oczywiście jest legalna – w innym wypadku raczej nie byłoby tego artykułu. Więc tak, zakłady wzajemne jak najbardziej można zawierać, jednakże nie u każdego, kto oferuje taką możliwość. Zatem gdzie należy się udać, aby zawrzeć legalne zakłady bukmacherskie w Polsce? Opcje są dwie – punkty naziemne lub Internet, lecz w tym drugim miejscu należy naprawdę uważać, żeby nie trafić przypadkiem (lub wcale nie takim przypadkiem) na strony nielegalnych bukmacherów. Zanim dowiesz się, na co zwracać uwagę w celu zweryfikowania legalności buka, najpierw trzeba w ogóle wyjaśnić to, dlaczego istnieje problem firm niezarejestrowanych w Polsce.

Zatem jeśli nic nie mówi Ci nowelizacja Ustawy Hazardowej z 2017 roku, pora uzupełnić informacje, aby być świadomym zmian, które zaszły na polskim rynku zakładów bukmacherskich.

Zakłady bukmacherskie PL – jaka była sytuacja przed nowelizacją?

Przed zmianami prawnymi polski rynek nie był tak ograniczony, jak jest obecnie. Typerzy mogli udawać się oczywiście do punktów naziemnych, lecz doskonale wiemy, że wraz z rozwojem technologii to właśnie zakłady bukmacherskie przez Internet stały się najbardziej popularne. Gracze rejestrowali konta tam, gdzie chcieli, czyli na stronach, które w ich mniemaniu mogły dać największą wygraną oraz rozrywkę. Takim o to sposobem rozwinęła się w polskiej Sieci tak zwana szara strefa. Były to firmy, które zgłosiły prowadzenie działalności w krajach zwanymi rajami podatkowymi, czyli w miejscach, gdzie taksy podatkowe są bardzo niskie. Z racji tego, że w Polsce obowiązuje wysoki podatek od obrotu (12%), a legalne firmy bukmacherskie w Polsce pobierają tę należność z postawionej przez typerów kwoty. Jak to działa w praktyce? Stawiasz sto złotych, jednak bukmacher odprowadza 12% podatku do Skarbu Państwa, więc w rzeczywistości operujesz kwotą 88 złotych i to właśnie ta stawka zostanie przemnożona przez kurs. Widać zatem, że ewentualna wygrana może być stosunkowo niższa.

Nic więc dziwnego w tym, że polscy typerzy wybierali przed zmianami prawnymi zaklady bukmacherskie przez Internet, przy których należność podatkowa nie była aż tak wysoka. Kierowali się oni w stronę zagranicznych operatorów, ponieważ mogli wygrać nieco więcej, obstawiając tę samą kwotę. Jaki wpływ miało to na legalnego bukmachera w Polsce? Rzecz jasna nie mieli oni szans – grywano tam rzadko. Jak często natomiast wybierano bukmacherów zagranicznych? Szacuje się, że około 90% zakładów wzajemnych zawieranych w tamtym czasie dotyczyło szarej strefy.

Po zmianach prawnych w 2017 roku w naszym kraju sytuacja na rynku bukmacherskim zmieniła się diametralnie. Ustawodawcy postanowili, że zaklady bukmacherskie online będzie można zawierać jedynie u licencjonowanych operatorów. Ustawa Hazardowa zmieniła naprawdę wiele. A jak zmiany odczuł statystyczny Kowalski, który rekreacyjnie chciał obstawić zakład raz na jakiś czas? Przede wszystkim musiał zacząć wybierać zaklady bukmacherskie PL, czyli licencjonowanych operatorów polskich, za to zakazano mu dostępu do zagranicznych firm.

Internetowe zakłady bukmacherskie po zmianach w przepisach

Bukmacherzy zareagowali różnie na nowelizację Ustawy. Jedni posiadali już wymagane zezwolenie Ministerstwa Finansów, zatem mogli bez obaw oferować zawieranie zakładów. Jednak było ich niewielu na starcie. Zatem kolejni postanowili wystąpić o taką licencję na prowadzenie zakładów, aby polscy klienci mogli bez obaw obstawiać. Inni bukmacherzy uczciwie wycofali się z polskiego rynku zakładów, tłumacząc przy tym, że na chwilę obecną nie bardzo chcą ubiegać się o zezwolenie. Największą grupę stanowili mimo wszystko operatorzy, którzy nie pogodzili się z nowym, polskim prawem. Nie zablokowali oni dostępu do zakładów dla polskich graczy – wręcz przeciwnie, wciąż kierowali (i kierują) do Polaków swoje kampanie reklamowe.

Aby nie dopuścić do zawierania zakładów u nielegalnych buków, postanowiono utworzyć Rejestr Domen Zakazanych, do którego wprowadza się strony, które nie stosują się do naszych przepisów i w dalszych ciągu proponują nam zakłady bugmacherskie bez stosownych licencji. Dostawca Internetu ma obowiązek blokować tego typu domeny. Jednak dobrze wiemy, że nie jest to takie proste. Jedną domenę można szybko zablokować, a na jej miejsce pojawią się następne. To prawdziwie syzyfowe prace, dlatego sam fakt istnienia takiego rejestru nie rozwiązuje problemu firm bukmacherskich działających niezgodnie z naszym prawem. Dlatego też każdy typer powinien wiedzieć, w jaki sposób odróżnić bukmachera legalnego od reszty.

A co z punktami naziemnymi? Skupiamy się na działalności internetowej z wiadomych przyczyn – popularność bukmacherów online jest nie do podważenia. Czy problem nielegalnych bukmacherów naziemnych istnieje w naszym kraju? W dzisiejszych czasach, kiedy mamy dostęp do Sieci, niekoniecznie. To już nie jest era niewielkich budek, do których nieliczni mieli dostęp na hasło – problem nielegalnej bukmacherki dotyczy głównie Internetu, pomimo usilnych starań blokowania tego typu domen. Aby skuteczniej egzekwować prawo zakazano nawet bankom w pośredniczeniu między polskimi typerami a nielegalnymi bukmacherami. Co prawda niektórzy uparcie stosują różne internetowe metody i platformy płatnicze, jednak na nieuczciwych graczy czeka surowa kara pieniężna (nawet do 120 stawek dziennych), więc powinno to skutecznie zniechęcić każdego gracza, który choćby przez chwilę się zastanawiał, czy warto jednak płacić te 12% podatku.

Oczywiście, że warto! To właśnie dzięki podatkom buduje się nasz kraj, dlatego za każdym razem, kiedy grasz u nielegalnych, zagranicznych podmiotów, nie wspierasz swojej ojczyzny. Owszem, 12% taksy podatkowej to sporo, to trzeba przyznać. Jednak prawa należy przestrzegać – konsekwencje prawne, a także ryzyko innego charakteru związane z zakładami nielegalnymi powinno skutecznie zniechęcić każdego typera, który chciałby obstawiać zakłady sportowe online u nielegalnych operatorów.

Nielegalne zakłady online – z czym musisz się liczyć?

Wspomnieliśmy już o konsekwencjach finansowych, czyli karze, która może osiągnąć nawet sto dwadzieścia stawek dziennych. Ponadto trzeba będzie zwrócić całą ewentualną wygraną, którą się pozyskało z nielegalnych źródeł. To kary narzucone przez prawo, lecz zagraniczne zakłady buchmacherskie online mogą sprawić nieco więcej kłopotów. Wiesz już o Rejestrze Domen Zakazanych. Nie wiesz jednak, czy nielegalny bukmacher, którym jesteś zainteresowany, nie znajdzie się już jutro w tym wykazie. Założysz tam konto, wpłacisz depozyt, skorzystasz z bonusu, być może nawet zdążysz coś wygrać. Aż tu nagle okaże się, że nie masz dostępu ani do witryny, ani do swojego konta, ani w końcu do środków depozytowych. Taka strata może być bolesna, szczególnie w chwili, kiedy posiadamy pokaźne środki przeznaczone na grę.

To nie koniec zagrożeń. Legalne zakłady bukmacherskie przez Internet w Polsce są przede wszystkim bezpieczne i uczciwe – bukmacher zawsze wypłaci należną Ci wygraną. Jeśli nie będzie chciał tego zrobić, zawsze możesz udać się do sądu, gdzie na podstawie regulaminów zostanie ustalone, czy wygrana powinna zostać wypłacona, czy jednak nie. Jednym słowem będziesz mógł się z tym problemem gdziekolwiek udać. A co z nielegalnymi bukami? No cóż, to, czy pieniądze zostaną wypłacone, jest w zasadzie dobrą wolą firmy. Oczywiście te największe marki nie stosują takich zabiegów i uczciwie przelewają środki, jednak nigdy nie masz pewności, czy faktycznie trafiłeś do wiodącego operatora, czy jednak jest to firma, która z chęcią przyjmuje depozyty, a już nie tak chętnie wypłaca wygrane.

Wtedy nie masz gdzie pójść z takim problemem. Do sądu? Aby jednocześnie się przyznać do tego, że zawierałeś nielegalne zakłądy bukmacherskie? Nie, to sytuacja bez wyjścia. Po prostu będziesz musiał się pogodzić z utratą tych środków i jednak zainteresować się tym, co oferują legalne zaklady bukmacherskie w Polsce. A trzeba przyznać, że oferta bukmachera polskiego na zaklady online czy w legalnych punktach stacjonarnych jest naprawdę interesująca. Zanim ją przybliżymy, warto zastanowić się, czy najlepsze zakłady bukmacherskie to te zawierane w Sieci, czy jednak w lokalach?

Bukmacher online a może stacjonarny?

W Polsce funkcjonują dwie licencje, o które mogą ubiegać się bukmacherzy i obie wydaje Ministerstwo Finansów. Jedno zezwolenie upoważnia do działalności w Sieci, a drugie do zakładów w lokalach naziemnych. Rzecz jasna legalni bukmacherzy w Polsce mogą oferować zakłady na oba sposoby, choć faktycznie nowe podmioty kierują się raczej w stronę Internetu. Trzeba przyznać, że i punkty lokalne mają swoich fanów. Większość z nich uważa, że mają one po prostu swój klimat i dzięki temu zawieranie zakładów jest jeszcze ciekawsze. Typerzy mogą na żywo wymienić się uwagami, swoimi typami, przewidywaniami czy informacjami. W lokalach niekiedy transmituje się różne spotkania na żywo, więc to dodatkowy element, który może przyciągać graczy do punktów. Nie ma niczego lepszego, niż wspólne oglądanie meczu, prawda? Na korzyść punktów przemawiają także względu gospodarcze, ponieważ kogoś należy zatrudnić w lokalach. To znacznie wpływa na poziom bezrobocia w danych obszarach kraju.

Jednak Internet wygrywa z sentymentami. Strony internetowe posiadają praktycznie wszystkie wymienione funkcje, a nawet i więcej. Rzeczywiście Sieć umożliwiła nie tylko wygodne granie lecz również rozwój bukmacherki, więc nic dziwnego, że większość typerów chce obstawiać swoje zakłady sportowe właśnie online. Kolejnym medium, którym posługują się bukmacherzy, jest aplikacja mobilna. Prawda jest taka, że nie rozstajemy się z naszymi smartfonami, więc zaklady buk oferuje w takim trybie po to, aby swoim „mobilnym” klientom umożliwić więcej możliwości obstawiania. Nie każdy bukmacher posiada posiada responsywną stronę, zresztą granie przez przeglądarkę na telefonie może być po prostu niewygodne. Dlatego też często strona główna bukmachera odsyła nas do aplikacji, kiedy chcemy skorzystać z jego witryny na urządzeniach przenośnych. Apki są na tyle popularne, że czasem wprowadza się dedykowane oferty właśnie na nie. Funkcjonują bonusy lub inne promocje, których nie otrzyma się w żaden inny sposób, jak właśnie przez grę w aplikacji. Niekiedy umożliwiają one obejrzenia wybranych spotkań sportowych poprzez funkcję livestreamingu. Choć czasem bukmacherzy oferują to także na swoich stronach.

Co takiego legalne zakłady bukmacherskie w Polsce online oferują swoim klientom? Przede wszystkim szeroki zakres dyscyplin sportowych. Typerzy właśnie sport obstawiają najczęściej. Zatem wachlarz możliwości także powinien być bardzo szeroki. Najbardziej popularne dziedziny to na pewno piłka nożna tenis koszykówka siatkówka sporty walki czy piłka ręczna. Każdy polski bukmacher powinien koniecznie oferować zakłady właśnie na te dyscypliny. Polacy najchętniej obstawiają piłkę nożną i wybierają chociażby większe imprezy, jak Liga Mistrzów, Copa America lub Mistrzostwa Świata. Interesują ich także Mistrzostwa Europy, a nawet pomniejsze, lokalne ligi. Przy siatkówce bardzo często obstawiana jest Liga Narodów. To jednak nie koniec, ponieważ gracze często interesują się niszowymi sportami, więc dla nich także powinno się coś znaleźć. Mowa tu na przykład o dziedzinach takich jak tenis stołowy, futbol australijski czy futbol amerykański.

Prężnie rozwijają się e-sporty oraz sporty wirtualne, które dostarczają rozrywki osobom, które niekoniecznie chcą czekać na większe imprezy sportowe. Aby obstawić zaklady pilkarskie, należy poczekać do stosownych wydarzeń, a przy sportach wirtualnych nie ma takiego problemu. Takie zaklady sportowe są rozgrywane co kilka minut i tyle też trwają. Ich wynik jest z góry zaprogramowany, aczkolwiek klienci mogą skorzystać z tabel, historii poprzednich spotkań oraz statystyk. Jest to jeden z przykładów tego, jak poprzez Internet rozwijają się zakłady bukmaherskie. Co prawda niektórzy twierdzą, że sporty wirtualne stoją bliżej kasyna, ponieważ jest w tym pewien element losowości. Tradycyjnych spotkań sportowych nie da się zaprogramować i z góry ustalić, tak jak jest to w tym wypadku.

Oprócz zakładów sportowych można wybrać także zakłady specjalne, które mogą dotyczyć dosłownie wszystkiego. Wydarzenia polityczne (wybór prezydentów, premierów), kulturowe (zwycięzcy Oscarów lub polskich Fryderyków), a nawet znajdzie się tam pogoda – nawet takie zjawiska wchodzą w skład oferty bukmachera. Na graczy z Polski czeka wiele opcji, z których można skorzystać. Zakłady internetowe stale się rozwijają, aby wprowadzać rozrywkę na coraz to wyższy poziom.

Oprócz samych dyscyplin czy wydarzeń istnieje także wiele możliwości w samych zakładach. Możesz obstawić single, czyli pojedyncze zdarzenie na kuponie, a także zakłady akumulowane (AKO). Wszystko zależy oczywiście od preferencji i intuicji – zakłady akumulowane niestety nieco zwiększają ryzyko przegranej, ponieważ wszystkie typy muszą okazać się trafione, aby wygrać. Przy singlach takie ryzyko jest zminimalizowane, aczkolwiek gracze wskazują na kursy bukmacherskie – przy AKO się one sumują, więc ewentualna wygrana będzie stosunkowo wyższa (oczywiście o ile uda się nam obstawić poprawnie wszystkie zdarzenia). Zakłady buchmakerskie można obstawiać także przed rozpoczęciem wydarzenia (prematch) lub na żywo, podczas trwania spotkania. Trzeba przyznać, że gracze obstawiają chętnie live zakłady, ponieważ dostarcza to więcej adrenaliny, a także typer ma możliwość szybszej reakcji na nieprzewidziane wydarzenia dziejące się na boisku.

Handicapy, podwójne szansy, DNB czy inne rodzaje zakładów to także powszechność w przypadku polskich bukmacherów. Zatem bez obaw – zaklady bukmaherskie oferowane w Polsce nie odstają od europejskich realiów. Jednak wciąż mówimy jedynie o zakładach wzajemnych. Pamiętaj, że w naszym kraju firmy mogą proponować swoim klientom jedynie bukmacherkę, za to kasyna czy poker online jest zarezerwowany dla Państwa. Zatem jeśli nie jesteś pewien, czy operator, który chwali się polską licencją, jest faktycznie legalny, spójrz na ofertę. Powinny znaleźć się tam jedynie zakłady wzajemne.

Promocyjne oferty bukmacherskie

Praktycznie żadne legalne zakłady bukmacherskie online nie mogą obejść się bez promocji. Każdy z nich chce zasugerować swoim klientom, że oferuje najwyższy bonus, więc to właśnie on będzie najlepszym wyborem. Co mamy do wyboru? Trzeba przyznać, że to bonus na start u wszystkich firm wygląda najciekawiej, ponieważ ma na celu przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta i zachęcenie go do pozostania na dłużej poprzez możliwość wypróbowania oferty. W pakiety powitalne wchodzi na przykład bonus od depozytu. To promocja kierowana do osób, które zamierzają już na starcie wpłacić jakieś środki depozytowe. Korzystając z tej opcji bonusowej można otrzymać dodatkowe środki finansowe na grę, lecz uzależnione będą one od tego, ile oczywiście postanowi się wpłacić na starcie. Mając kod bonusowy, można otrzymać nieco większą kwotę.

Jeśli jednak należysz do graczy, którzy wolą tak zwany darmowy zakład, czyli promocję, przy której nie trzeba będzie na samym początku wpłacić swoich środków depozytowych, możesz zdecydować się na bonus bez depozytu. W tym przypadku bukmacher przyzna drobne środki w postaci freebetu graczom, którzy chcieliby zapoznać się z ofertą w praktyce, lecz nie bardzo chcą inwestować. Aby nieco zwiększyć przyznawane bonusy bukmacherskie można wykorzystać dostępny w Sieci kod rejestracyjny. Jeszcze inny rodzaj promocji to zakład bez ryzyka. Jeśli pierwszy kupon zostanie obstawiony niepoprawnie i Twoje typy bukmacherskie okażą się nietrafione, wtedy bukmacher zwróci postawioną stawkę na konto depozytowe.

Niezależnie od tego, jaki typ bonusu powitalnego wybierzesz, warto przeczytać różnego rodzaju zapiski regulaminowe. Każdy legalny bukmacher internetowy ogranicza w pewien sposób przyznawane promocje. Najczęściej będzie to wymóg wielokrotnego obrotu po określonym kursie. Wszystkie wymagania, które na swoje zakłady buk nakłada, znajdują się właśnie w regulaminach dostępnych na oficjalnych stronach internetowych. Oczywiście znajomość regulaminów jest obowiązkowa nie tylko wtedy, kiedy chce się korzystać z bonusów bukmacherskich.

Zakłady bukmacherskie Polska a sponsoring

Oprócz tego, że legalne buki w Polsce wspierają nasz kraj poprzez odprowadzanie podatków i tworzenie nowych miejsc pracy, zdarza się naprawdę często, że firmy decydują się na sponsorowanie rodzimego sportu. Niejeden bukmacher bierze różne ligi piłkarskie pod swoje skrzydła. STS postawił nie tylko na klasyczny sponsoring, lecz także na fundację Sport Twoją Szansą. Wielu bukmacherów wspiera konkretne wydarzenia i zostaje oficjalnymi sponsorami. Na przykład LV BET zakłady bukmacherskie współpracuje z interesującą imprezą związaną z walkami internetowych gwiazd – mowa tu o Fame MMA. Z każdą kolejną galą spotkania zyskują na coraz to większym rozgłosie, a fanom nie umyka fakt, że swoich faworytów mogą obstawiać u tego bukmachera.

Można przytoczyć jeszcze więcej przykładów, jednak te doskonale pokazują zaangażowanie buków w polski sport, jego rozwój i rozrywkowość. Jak widać, w Polsce zakłady buchmacherskie to z jednej strony zabawa, a także finansowe wsparcie dla osób, drużyn lub imprez, które samodzielnie nie mogłyby spełniać swoich sportowych marzeń. To właśnie dlatego legalne bukmacherskie zakłady są słuszną opcją, jeśli kogoś interesuje tego typu forma rozrywki.

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista – gdzie ją znaleźć?

Podsumujmy zatem czynniki, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze buka. Licencja jest najważniejsza. Musi być polska, zatem jeśli firma chwali się unijnymi zezwoleniami a polskich brak, nie można uznać tego operatora za legalnego. Domena internetowa także musi być polska i prowadzona w naszym ojczystym języku. Tutaj także należy być czujnym, gdyż przetłumaczenie treści na stronie nie jest problemem. Sprawdzaj także ofertę – zero kasyna czy pokera w Sieci. Jeśli w metodach płatności nie znajdziesz swojego lub innych popularnych w Polsce banków, a jakieś tajemnicze internetowe platformy płatnicze, to także może być wskazówka, że dany bukmacher może nie działać zgodnie z naszym prawem. Każdy polski buk sugeruje swoim graczom na stronie internetowej, aby zachowali rozsądek i grali odpowiedzialnie – tego także wymagają przepisy funkcjonujące w naszym kraju. Można oczywiście skorzystać jeszcze z Rejestru i sprawdzić, czy danej witryny tam nie ma.

Wiesz już, co możesz obstawiać, więc pewnie chciałbyś poznać spis legalnych bukmacherów, u których można zawrzeć zakład. Musisz jednak wiedzieć, że sytuacja na polskim rynku wciąż ulega zmianom, ponieważ coraz to nowsze podmioty uzyskują wymagane zezwolenia. Aby być stale na bieżąco, warto zaglądać na oficjalną stronę Ministra Finansów. To właśnie tam znajduje się lista legalnych zakładów bukmacherskich online oraz tych oferowanych w punktach naziemnych. Najważniejsze jest to, że ten spis jest regularnie aktualizowany, więc jak tylko pojawi się nowy operator, zostaje on wpisany na listę.

A czy można wskazać najlepsze zaklady bukmacherskie, stworzyć jakiś ranking bukmacherów, u których warto się zakładać? Oczywiście wiele tego typu zestawień znajduje się w Sieci, jednak musisz wiedzieć, że to bardzo subiektywne wrażenia. Gracze zwracają uwagę na naprawdę przeróżne aspekty gry bukmachera i dla każdego z nich liczy się co innego. Jednego będzie interesować bonus powitalny, więc najlepszy według niego będzie ten z najwyższą promocją. Inny zwróci uwagę na wysokie kursy lub to, czy znajdzie tam swoją ulubioną dziedzinę sportową. Dlatego też rankingi i zestawienia są są dobrym źródłem informacji, lecz ostateczną decyzję należy podjąć samodzielnie, w oparciu o swoje własne chęci i oczekiwania wobec firmy. Fakt jest też taki, że niejeden ekspert zakłady bukmacherskie obstawia u kilku operatorów, ponieważ uzupełniają oni nawzajem swoją ofertę.

Najważniejsze jest to, żeby wybrać legalne zaklady buchmacherskie. A zakłady bukmacherskie online legalne są tylko wtedy, kiedy firma oferująca je posiada licencję Ministerstwa. Jednak niezależnie od tego, kogo wybierzesz, niestety w grze hazardowej zawsze są pewnego rodzaju zagrożenia – istnieje ryzyko utraty środków finansowych oraz uzależnienia, dlatego liczy się odpowiedzialna gra. Pamiętaj także, że zaklady buchmakerskie dostępne są dla osób, które są pełnoletnie. Graj odpowiedzialnie.Projekt: polscy-bukmacherzy.pl All Rights Reserved. 2018.

MENU