Oferty - sprawdź nasze promocje

Milenium Zakłady bukmacherskie
Milenium
760 ZŁ BONUS + 20 + 10 ZŁ FREEBET
Kod: Prezent
Zarejestruj się
Totolotek Zakłady bukmacherskie
Totolotek
1111 ZŁ BONUS + 25 ZŁ FREEBET
Kod: Prezent
Zarejestruj się
Lvbet Zakłady bukmacherskie
Lvbet
1500 ZŁ BONUS + 20 ZŁ FREEBET
Kod: Prezent
Zarejestruj się
Forbet Zakłady bukmacherskie
forBET
1200 ZŁ BONUS + 50 ZŁ EXTRA
Kod: Prezent
Zarejestruj się

Co musisz wiedzieć o Bukmacherach w Polsce

Jeszcze nie tak dawno temu słowo „legalny” nie musiało występować przed „zakładami bukmacherskimi”, albowiem był to sektor i rynek bardzo słabo kontrolowany, bez stosownych prawnych regulacji. Wraz z pojawieniem się w Polsce nacisków na regulację gier hazardowych oraz bukmacherskich, pojawiły się także różne koncepcje co do ograniczenia samowoli firm oferujących takie usługi. Ostatecznie osiągnięty został kompromis, czyli ustawa z 9 listopada 2009 roku o grach hazardowych, której nowelizacje wprowadzane są do dziś. Chociaż wiele osób mocno krytykowało jej wprowadzenie, w blisko dekadę od jej uruchomienia z całą pewnością będzie ona dalej obowiązywała, ewentualnie w zmienionych formułach.

Głównym założeniem przytoczonej ustawy jest ograniczenie działalności nielegalnych zakładów bukmacherskich, czyli operatorów oferujących swoją działalność bez stosownych licencji i pozwoleń, wydawanych głównie przez Ministerstwo Finansów i podlegających kontroli Urzędu Skarbowego. Naturalnie w przypadku bukmacherów stacjonarnych, czyli oferujących grę w punkcie obsługi klienta, nie ma problemów rejestracyjnych, gdyż uzyskanie pozwolenia na działalność gospodarczą nakłada już określone obowiązki na taki punkt.

Kary dla nielegalnych operatorów i typerów online

Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy dochodzi do udostępniania przez zakłady bukmacherskie witryny www, portalu lub serwisu internetowego czy aplikacji mobilnej do gier hazardowych w Internecie. Firmy zarejestrowane za granicą mogą udostępniać np. polskim graczom swój serwis i nie odprowadzać z tego tytułu żadnych podatków dla polskiego fiskusa, nie podlegając żadnym polskim regulacjom prawnym.

Co ciekawe, o ile fiskus nie ma narzędzi do karania zagranicznych bukmacherów działających online, o tyle już sam gracz, zwłaszcza w przypadku wygranej, może liczyć na kary liczone w wielokrotnościach stawek dziennych (równowartości 120 dolarów). Takie grzywny skarbowe, zamiast aresztu czy rozprawy sądowej, mogą być dla typera grającego u nieuatoryzowanego bukmachera jeszcze bardziej dotkliwe. Warto więc wiedzieć, u których bukmacherów zarejestrowanych i obecnych w Polsce grać można bez większych obaw o naruszenie polskiego prawa.

Legalni operatorzy na polskim rynku | Bukmacherzy w Polsce

Miano legalnego bukmachera zyskuje firma, która spełni wszystkie wymogi licencyjne i rejestracyjne, a co za tym idzie – weźmie na siebie ciężar organizowania zakładów w warunkach wzmożonej kontroli i nadzoru finansowego oraz skarbowego. Odprowadzanie podatków i rejestrowanie wszystkich rodzajów transakcji na kontach swoich i graczy, to pierwsze i najbardziej oczywiste konsekwencje obowiązywania ustawy hazardowej z 2009 roku w praktyce.

To właśnie opodatkowanie sprawia, że dla wielu przedsiębiorców nieopłacalnym z ekonomicznego punktu widzenia stało się rejestrowanie takiej działalności. Firmy zarejestrowane i legalnie działające oraz ich klienci muszą spodziewać się dwóch stawek podstawowych opodatkowania:

  • 12% podatku dochodowego od zakładów bukmacherskich, to dość wysokie oprocentowanie, które w dodatku jest naturalnie przerzucane przez operatora na klienta już w wartości samego kuponu
  • 10% dodatkowego opodatkowania od wygranych, które odprowadzić powinien typer, ale de facto najczęściej robi to za niego firma bukmacherska – kwota ta uruchamiana jest jednak dopiero w przypadku jednorazowej wygranej przekraczającej równowartość 2280 złotych

Podporządkowanie się tym regulacjom owocuje otrzymaniem licencji na legalne prowadzenie zakładów bukmacherskich także w Internecie z dowolną domeną krajową .pl.

Gdzie szukać informacji o legalnych bukmacherach działających w Polsce?

Obecnie więc na rynku polskim działa siedmiu legalnych operatorów, ale lista ta w każdej chwili może zostać zaktualizowana. W chwili obecnej bez najmniejszych obaw o legalność swoich zakładów grać mogą typerzy na stronach takich polskich operatorów jak Totolotek, Milenium, eToto, STS, Fortuna czy forbet.

O jakości oferty kursowej tych bukmacherów czy budowie ich stron internetowych, decydują warunki rynkowe i konkurencja. Niektóre firmy miewają lesze finansowo i gorsze okresy, więc prowadzenie działalności nagle może przestać być dla nich dochodowe. Inną zmienną jest możliwość podniesienia podatku przez rząd lub przygotowanie innych nowelizacji ustawy i rozporządzeń do ustawy w sposób, który mocno ograniczy funkcjonowanie i organizację takich zakładów w przyszłości.

Dlatego warto śledzić w Internecie informacje na temat legalnych bukmacherów – każdy taki operator informuje o tym na własnych stronach i ma zarejestrowaną domenę krajową .pl. Najpewniejszym miejscem do upewnienia się o legalności danego operatora, oprócz stron Ministerstwa Finansów, jest nasza strona polscy-bukmacherzy, gdzie na bieżąco sprawdzić można wszystkie aktualne dane takich firm działających na terenie Polski, a także przeczytać artykuły i poradniki poświęcone legalnym zakładom.