Legalni bukmacherzy online w Polsce

Legalni bukmacherzy online w Polsce – ilu i jak ich rozpoznać?

Każdy, kto choć trochę interesuje się bukmacherką, wie, że na chwilę obecną nie u każdego operatora można bezpiecznie obstawiać swoje zakłady wzajemne. Niestety problem nielegalnych bukmacherów jest wciąż obecny w polskiej Sieci, więc każdy początkujący (a także i doświadczony typer) powinien wiedzieć, w jaki sposób poznać u kogo można się zakładać, a u kogo lepiej odpuścić. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bukmacherami i chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o zawieraniu zakładów na stronach internetowych lub w punktach naziemnych, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Powiemy Ci o wszystkich elementach, na które musisz zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że nie narażasz się na konsekwencje prawne za nielegalne działania.

Ale po kolei. Co to w ogóle oznacza, że niektórzy bukmacherzy są nielegalni online? Po pierwsze trzeba na samym starcie powiedzieć, że takie firmy bukmacherskie działają niezgodnie z polskim prawem. To polscy klienci nie mogą korzystać z ich usług, podczas gdy w innych krajach Unii Europejskiej takie podmioty mogą oferować zakłady bukmacherskie online zupełnie legalnie. Dlaczego tak się dzieje? Być może wiesz, że jeszcze do niedawna (a dokładniej kwietnia 2017 roku) takich ograniczeń nie było i polscy typerzy mieli możliwość rejestrowania kont i obstawiania na przeróżnych portalach z całego świata. Tak, skupiamy się na działalności w Internecie, ponieważ nie da się ukryć, że to właśnie w Sieci jest największy problem z nielegalnymi bukami. Zawieranie zakładów na stronach internetowych jest szybsze i wygodniejsze, online mamy też więcej możliwości jeśli chodzi o ofertę. Nielegalna bukmacherka w dzisiejszych czasach rzadko kiedy spotyka punkty stacjonarne – to w Sieci był i wciąż występuje największy problem nielegalnych bukmacherów.

Ustawa Hazardowa i „szara strefa”

Problem obecnych nielegalnych bukmacherów wiąże się z wcześniejszą szarą strefą, czyli firmami, które nie były zarejestrowanymi działalnościami w Polsce, więc nie musiały tutaj odprowadzać – bądź co bądź – stosunkowo wysokich podatków, między innymi tego od obrotu, który z powodów czysto ekonomicznych przerzucany był (i wciąż jest) na typerów. Nie, nie oznacza to, że gracz musiał samodzielnie wpłacać należności podatkowej. Odprowadza ją bukmacher, lecz pobiera ją z kwoty, którą postawił typer. Aktualnie na terenie Polski funkcjonuje 12% podatku od obrotu, czyli stawiając sto złotych, tak naprawdę do dyspozycji gracza zostaje 88 PLN. Wpływa to rzecz jasna na ewentualną wygraną, a także na samo obstawianie (przez tak wysoką należność podatkową prawie niemożliwy jest do zagrania chociażby surebet, czyli pewny zakład – trochę więcej o nim powiemy później).

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra)

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

I tak przed nowelizacją Ustawy rozwijała się szara strefa. Bukmacherzy rejestrowali swoje działalności w rajach podatkowych, gdzie taksy są niezwykle niskie. Dzięki temu nie cierpiały depozyty graczy, a oni wygrywali stosunkowo wyższe kwoty. Brzmi kusząco, prawda? Do połowy 2017 roku nie było żadnych przepisów prawnych, które regulowałyby takie działania. Teoretycznie gracze nie robili niczego złego, ponieważ ci bukmacherzy online posiadali unijne zezwolenia. Jednak zarejestrowani bukmacherzy w Polsce nie mieli szans w starciu z niskim podatkiem zagranicznej konkurencji – typerzy po prostu rzadko zakładali swoje konta u polskich firm bukmacherskich i, jeśli weźmiemy pod uwagę ograniczenia podatkowe, nie ma się co dziwić. Szacuje się, że przed zmianami prawnymi szara strefa wynosiła około 90% zawieranych zakładów bukmacherskich przez polskich graczy. To oczywiste, że żadne środki i należności podatkowe z takich zakładów nie wspierały polskiego budżetu.

Dlatego też między innymi z tego powodu, a także przez aferę hazardową, postanowiono zmienić przepisy w naszym kraju. Hazard to temat nieco drażliwy społecznie, gdyż zawsze występuje ryzyko utraty środków finansowych czy uzależnienia. Mimo odgórnych praw unijnych każdy kraj ma możliwość regulowania zapisów według swojej wizji i tak też uczyniono w Polsce. Jak dokładnie wygląda to na chwilę obecną? Po pierwsze i najważniejsze, podmioty, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów nie mogą legalnie oferować zakładów na polskim rynku. Na starcie, tuż po nowelizacji Ustawy Hazardowej, była dosłownie garstka legalnych polskich bukmacherów. Po zmianach prawnych część bukmacherów wystąpiła z wnioskami o stosowne zezwolenia, inne uczciwie się wycofały (ich strona główna informuje polskich klientów o braku możliwości zawierania zakładów), natomiast niestety spora część operatorów nie przejęła się konsekwencjami nowej ustawy i wciąż oferowała swoje zakłądy bukmacherskie.

Powołano zatem tak zwany Rejestr Domen Zakazanych, a dokładniej Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Długa nazwa, trzeba przyznać, lecz dosyć oczywista. Dostawca Internetu ma obowiązek blokowania witryn, które bez zezwolenia na prowadzenie zakładów, wciąż je oferują polskim klientom. Ponadto zabrania się polskim brankom uczestniczenia w transakcjach między polskimi typerami a nielegalnymi bukmacherami. Można by pomyśleć, że to w sumie rozwiązuje problem – strona jest zablokowana, nie da się wpłacić i wypłacić środków, więc zawieranie zakładów wzajemnych u nielegalnych firm nie jest już problemem. Nic bardziej mylnego. Płatności? Istnieje wiele metod poprzez rożnego rodzaju platformy płatnicze czy systemy płatności online. Rejestr działa i rzeczywiście każdego dnia blokowanych jest mnóstwo domen, lecz doskonale wiemy, jak działa Internet. Jedna strona zostaje zbanowana, a na jej miejsce pojawia się kilka kolejnych. Uparci bukmacherzy wciąż przenoszą adresy i próbują kusić polskich typerów, na przykład hasłami „odbierz bonus!” czy „u mnie są najwyższe kursy bukmacherskie!”. Jednak musisz wiedzieć, że nawet najwyższy bonus czy najkorzystniejsza oferta nie jest warta ryzyka.

Konsekwencje nielegalnej gry

Trzeba przyznać, że dosyć sprawnie egzekwowane jest w Polsce prawo dotyczące zawierania zakładów bukmacherskich online u nielegalnych operatorów. Jakie kary czekają na graczy, których nie interesują legalni bukmacherzy internetowi w Polsce, a ci zarejestrowani poza granicami naszego kraju i nieodprowadzający tutaj podatków? Po pierwsze, trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie zwrócić ewentualną wygraną uzyskaną za pośrednictwem nielegalnej gry. To nie koniec – kara może być o wiele bardziej bolesna, głównie dla kieszeni nieuczciwych graczy. Jako, że gra u nielegalnych bukmacherów to przestępstwo skarbowe, typer otrzyma karę pieniężną, która może osiągnąć nawet sto dwadzieścia stawek dziennych, które są ustalane indywidualnie dla każdej osoby – jest to zależne od sytuacji materialnej, zarobków i innych zobowiązań finansowych gracza.

Oprócz egzekwowanych kar przez prawo, trzeba liczyć się także z innymi zagrożeniami, których można uniknąć grając u polskich bukmacherów. Nie wiesz na przykład, czy dany bukmacher nie pojawi się jutro w rejestrze domen zakazanych i nie utracisz dostępu do swojego konta, więc i do wpłaconego depozytu oraz wygranych. A nawet jeśli nie zniknie i wciąż będzie funkcjonował – jaką masz pewność, że ten operator będzie uczciwy i postanowi wypłacić wygraną? Co prawda największe europejskie marki nie pozwalają sobie na takie działania, lecz wciąż istnieje ryzyko zablokowania domeny. Stracisz w ten sposób wszystkie swoje środki. Tylko legalni bukmacherzy internetowi dają gwarancję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Polskie zakłady bukmacherskie to także bezpieczeństwo danych graczy. Nie ma mowy o żadnych wyciekach, a niestety przy nielegalnych stronach internetowych nie ma takiej pewności.

Legalni bukmacherzy Polska – po czym ich poznasz?

Mamy nadzieję, że jesteś już dostatecznie przekonany o tym, że jedynym słusznym wyborem osób zainteresowanych bukmacherką są tylko legalni polscy bukmacherzy, u których gra się bezpiecznie (pomijając oczywiste ryzyko uzależnienia czy utraty pieniędzy). Jeśli nie jesteś jeszcze obeznany w zakładach bukmacherskich, możesz mieć aktualnie sporo wątpliwości – jak dokonać tej trudnej sztuki i wybrać bukmachera, u którego gra nie grozi konsekwencjami prawnymi? Spieszymy z pomocą. Wspominaliśmy już o licencji na urządzanie zakładów wzajemnych. Wydawane jest ono przez Ministra Finansów. Dlatego w pierwszej kolejności, aby upewnić się, czy zainteresował nas polski bukmacher, musimy poszukać na jego stronie informacji o zezwoleniu.

W tym momencie potrzebna jest szczególna uwaga. Wspominaliśmy o tym, że bukmacherzy internetowi posiadają licencje unijne i oczywiście musi być o nich informacja na stronie. Należy uważać, aby po prostu nie pomylić licencji. Nas interesuje jedynie ta od Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych. A czy na przykład istnieje jakaś lista legalnych bukmacherów online, z której można skorzystać i zobaczyć jeden, konkretny spis operatorów, u których można się założyć? To znacznie ułatwiłoby sprawę, prawda?

Oczywiście, aktualna lista dostępna jest, a jakże, na stronie Ministerstwa Finansów. Kiedy tylko wejdzie na rynek wejdzie nowy legalny bukmacher online, na listę nanosi się odpowiednią poprawkę. Odwiedzając stronę Ministerstwa, znajdziesz także wszystkie informacje, które mogą pomóc Ci w zidentyfikowaniu firmy bukmacherskiej – numery NIP, KRS, licencja, data jej otrzymania, siedziba bukmachera.

 

Jeśli interesują Cię polscy bukmacherzy internetowi lista (i to niejedna) znajduje się także na różnych portalach zajmujących się tematyką bukmacherską. Często w artykułach podobnych do naszego znajdują się wszelkie potrzebne informacje o polskich bukmacherach. To dobre źródło wiedzy, jednak trzeba mieć na uwadze to, że co jakiś czas pojawiają się nowi bukmacherzy z polską licencją, zatem wiadomości podane w artykule mogą ulec przedawnieniu. Dlatego strona Ministerstwa to jednak podstawa.

Licencja jest oczywiście najważniejsza i bez niej nie może funkcjonować żaden polski bukmacher. Jednak jest jeszcze kilka czynników, które pomogą Ci zweryfikować legalność danej firmy. Aby mieć 100% pewności, stronę internetową trzeba przejrzeć wzdłuż i wszerz, aby nie popełnić błędu.

Legalne zakłady bukmacherskie posiadają polską domenę

Cóż to oznacza? W dużym skrócie to, że interesują Cię jedynie witryny, które kończą się .PL. Nie .COM, nie .EU – tylko i wyłącznie bukmacherzy legalni w Polsce posiadają polskie domeny (na przykład legalna będzie witryna o takim adresie: zaklady bukmacherskie pl). Strona musi być także prowadzona w naszym ojczystym języku. Lecz i tutaj trzeba się mieć na baczności.

Po pierwsze, przetłumaczenie treści znajdujących się na stronach to żaden trud. A polska wersja językowa wiąże się z tym, że po ukośniku może znaleźć się końcówka PL. Wtedy taki adres będzie wyglądał następująco: nazwabukmachera.com/pl. To może mylić nowych graczy, dlatego trzeba zwracać uwagę na najmniejsze detale.

Takim detalem będzie także oferta. Wbrew pozorom warto się nią zainteresować jeszcze przed upewnieniem się, czy mamy do czynienia z legalnym bukiem. Dlaczego? Ponieważ pewne elementy propozycji bukmachera mogą wskazywać na to, czy są to legalne zakłady bukmacherskie w Polsce. Na przykład nasi typerzy w Sieci nie mogą korzystać z pokera czy kasyna. Monopol na tego typu rozrywkę internetową posiada Państwo, więc żaden bukmacher posiadający licencję nie może oferować takich opcji. Zatem jeśli zobaczysz tego typu propozycje, nie rejestruj konta, ponieważ nie są to legalne zakłady bukmacherskie w Polsce.

Legalni bukmacherzy Polska i ich oferta

Jeżeli nie mamy do dyspozycji pokera i kasyna online u bukmacherów, to co znajdziemy w ich ofercie? Na pewno cały wachlarz możliwości w przypadku zakładów wzajemnych, a wcale nie jest ich tak mało, jak mogłoby się wydawać. Trzeba przyznać, że Internet umożliwił znaczny rozwój bukmacherki – ofertę poszerzono o rodzaje zakładów, które rozwinęły się dzięki opcji online. Trzeba przyznać, że bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce oferują naprawdę wiele i trzymają wysoki poziom, który nie odstaje od europejskich standardów.

Co zatem znajdziemy w zakresie oferty na zaklady sportowe? Mnóstwo dyscyplin sportowych, zarówno tych bardzo popularnych (jak piłka nożna, siatkówka, tenis lub skoki narciarskie), jak i niszowych, które interesują wybrane grono typerów (krykiet, tenis stołowy, curling). Jednak nie da się ukryć, że Polaków najbardziej interesują wszelkie zakłady dotyczące piłki nożnej – wielkie imprezy takie jak Mundial czy Euro, Liga Mistrzów Liga Europy oraz pomniejsze, polskie lub zagraniczne ligi. Zatem typy piłkarskie cieszą się największą popularnością.

Legalni bukmacherzy w Polsce coraz częściej oferują na przykład e-sporty. To znaczy, praktycznie każdy operator posiada takie zakłady, lecz rynek ten rozwija się bardzo intensywnie. Z początku była jedna lub dwie gry, a teraz ta oferta stale wzrasta. Taką możliwością zainteresowani są typerzy głównie młodzi wiekiem, którzy sami grają i śledzą różne turnieje.

U wielu bukmacherów w Polsce (choć jeszcze nie u wszystkich) można spotkać sporty wirtualne, czyli zaprogramowane spotkania rzeczywistych dyscyplin sportowych. Takie rozgrywki trwają kilka minut i odbywają się bardzo często, również w odstępie kilkuminutowym. Wynik spotkania jest z góry zaplanowany i zaprogramowany, a typerzy mają do dyspozycji tabele, statystyki i historię spotkań, co może im pomóc wytypować potencjalnego faworyta. Jednak taki rodzaj zakładów pozbawiony jest tego, czym charakteryzuje się „prawdziwy” sport – realnego meczu piłki nożnej nie da się zaprogramować i narzucić (zakładając, że wynik nie jest opłacony, oczywiście, ale to rzadkość). Brakuje zatem tej nieprzewidywalności, przewrotności losu. Dobrze wiemy, że faworyci w wyniku różnych czynników losowych mogą przegrać, choć nikt się tego nie spodziewał, a potencjalnie słabszy zawodnik okazuje się być doskonale przygotowany. Dlatego też niektórzy twierdzą, że sporty wirtualne stoją na granicy między bukmacherką, a grami losowymi w stylu kasyna. Oczywiście ta opcja ma wielu swoich fanów, szczególnie wśród osób, które nie chcą czekać na prawdziwe zdarzenia sportowe z zakresu piłki nożnej czy wyścigów koni lub chartów.

Zakłady online nie mogą powoli obyć się bez możliwości obstawiania wydarzeń niesportowych. Są to zakłady specjalne i mogą one dotyczyć dosłownie wszystkiego. Od wydarzeń politycznych (kto zostanie prezydentem, premierem itd.), przez kulturę (szczególnym zainteresowaniem cieszyło się obstawianie potencjalnego zakończenia serialu Gra o tron), a nawet można założyć się o to, jaka będzie w najbliższych dniach pogoda. U każdego legalnego bukmachera taka oferta będzie różna, więc jeśli kogoś interesują nietypowe zakłady, warto uważnie przyglądać się ofercie.

Jak zawierać zakłady bukmacherskie przez Internet?

Trzeba w pierwszej kolejności się zarejestrować u danego bukmachera, podając swoje dane osobowe oraz inne potrzebne informacje, na przykład numer konta bankowego, aby można było wypłacić wygraną. Kiedy nasze dane zostaną zweryfikowane (bukmacher ma prawo zażądać od nas skanu dowodu osobistego, aby potwierdzić pełnoletność oraz dane), otrzymujemy naprawdę wiele możliwości na zakłady.

Początkującym poleca się single, czyli kupony, na których znajdują się pojedyncze zdarzenia. Natomiast kiedy typer poczuje się nieco pewniej, może pokusić się na zakład akumulowany, w skrócie AKO. Dlaczego dopiero po uzyskaniu nieco większej wprawy lepiej jest się decydować na taki wariant, a nie od razu? AKO ma swoje plusy i niestety minusy. Plusem jest sumowanie się kursów – każdy wynik spotkania ma swój kurs, a przy zakładzie akumulowanym te kursy się sumuje. Oznacza to potencjalnie większą wygraną. Jednak AKO wiąże się z większym ryzykiem przegranej i utraty postawionych środków, ponieważ wystarczy, że jeden zakład nie wejdzie i przegrywa się wszystko. Zatem w tym przypadku trzeba być naprawdę ostrożnym, posiadać wiedzę oraz intuicję, choć i to nie daje gwarancji wygranej.

Opcji na zakłady jest naprawdę wiele. Mnogość handicapów, DNB, podwójne szanse i tym podobne – wariantów jest wiele. Na samym początku wspomniane zostały surebety. To także jeden z systemów, którymi można obstawiać. Z angielskiego oznacza to „pewny zakład”. Nie należy mylić tego z pewniakami – nikt nie sprzedaje Ci pewnych, czyli ustawionych wyników na dany mecz. Surebet polega na tym, że obstawia się dwa sprzeczne wyniki w dziedzinach sportowych, w których nie ma remisu, u różnych bukmacherów. Któraś opcja musi być wygrana, prawda? Dlatego też jest to pewny zakład – niezależnie od wyniku wygrasz. Trzeba jedynie zwracać uwagę na kursy, ponieważ wygrana powinna przynajmniej zwrócić sumę obu inwestycji, aby to było jakkolwiek opłacalne. Niestety, przez 12% podatku od obrotu trudno jest osiągnąć taki efekt, lecz wciąż do dyspozycji zostaje wiele wariantów zakładów.

Kiedyś obstawiało się jedynie wynik końcowy spotkania. Dziś możesz wskazać strzelca lub dokładny wynik. Jeszcze do niedawna funkcjonował tylko system prematch, dzisiaj z powodzeniem możesz obstawiać zakłady LIVE. Bukmacherka stale się rozwija, aby dostarczać rozrywkę oraz adrenalinę. Tak właśnie, zakłady sportowe powinny być zabawą, trudno mówić tu o pracy na pełen etat. Gry hazardowe za bardzo obarczone są ryzykiem straty obstawionych środków. Nie myśl też, że dowiesz się, jak ograć bukmachera i wygrać, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazy w stylu „typy bukmacherskie pewniaki” czy „pewniaki na dziś”. Dlaczego? Wszystkie płatne, pewne typy na dziś, jutro, czy weekend to próba wyłudzenia Twoich pieniędzy przez naciągaczy z Facebooka lub innych mediów społecznościowych.

Typy bukmacherskie powinny być obstawiane na podstawie swojej własnej wiedzy, zatem wybieraj tylko te dyscypliny, którymi rzeczywiście się interesujesz. Jeśli „siedzisz” w danym sporcie, znacznie zminimalizuje się ryzyko przegranej. Oglądaj mecze (jeżeli jesteś pasjonatem np. piłki nożnej, to będzie to czysta przyjemność), przeglądaj statystyki i bądź na bieżąco z różnymi nowinkami. Znanego piłkarza zostawiła żona? Z jednej strony mogą Cię nie interesować takie ploteczki, lecz z drugiej jest to czynnik, który znacznie wpłynie na jego kondycję na boisku. Typerzy na dzis, chcąc zwiększyć swoje szanse, śledzą różne strony czy fora. Jeśli chodzi o zaklady bukmacherskie forum faktycznie może być miejscem, gdzie zdobędziesz wiele istotnych informacji, które wpłyną na Twoje przewidywania typy buchmacherskie. Bezpłatna wymiana wiedzy z innymi graczami jest dużo lepsza, niż płacenie za wyniki.

Promocje bukmacherskie u polskich operatorów

Jeśli omawiamy to, co proponują nam polscy bukmacherzy online, nie może zabraknąć uwielbianych przez klientów bonusów. Lubimy promocje, taka już nasza natura, zatem wszyscy legalni bukmacherzy bonusy muszą przewidywać w swoich ofertach. Z jednej strony dlatego, że bukmacherzy legalni czy nielegalni, po prostu konkurują między sobą. Chcą przyciągnąć uwagę klientów, zasugerować im, że to właśnie ten konkretny operator jest najlepszy na rynku zakładów i nikt nie może się z nim równać. Nie dość, że polski bukmacher online musi rywalizować z innymi legalnymi bukami, to jeszcze wciąż ma niestety konkurencję w postaci zagranicznych firm, które nie raz oferują dużo większy bonus powitalny czy program lojalnościowy dla stałych klientów.

Dlatego też polskie zakłady bukmacherskie bonusy oferują, a klienci rzeczywiście się nimi interesują, mimo że często można się spotkać z zapisami regulaminowymi, które bywają dosyć rygorystyczne. Jednak zacznijmy od tego, jakie bonusy bukmacher w Polsce oferuje swoim typerom.

Przede wszystkim najatrakcyjniejsza wydawać się będzie oferta powitalna. Ma ona przekonać niezdecydowanych graczy do założenia konta u danej firmy, więc nic dziwnego, że w tym przypadku bonusy bukmacherskie są najbardziej rozbudowane. Najwyższy będzie bonus od depozytu – może on wynosić nawet ponad tysiąc złotych. Jest to bonus od wpłaty, której dokonuje gracz po rejestracji swojego konta. Typer otrzymuje procent od wpłaconego depozytu. Zatem taka promocja wymaga wkładu własnego, a czy znajdzie się na przykład jakiś darmowy zakład?

Trzeba od razu powiedzieć, że w bukmacherce słowo „darmowy” traktujemy raczej umownie i z przymrużeniem oka. Funkcjonuje chociażby freebet, czyli bonus bez depozytu, przy którym nie bukmacher daje graczowi drobne środki na rozpoczęcie gry. Czasem daje je od razu, na przykład wtedy, gdy wpisze się podczas zakładania konta odpowiedni kod rejestracyjny, a czasem wymagana jest jednak pierwsza wpłata i dopiero po jej obróceniu otrzymuje się freebet. Promocja bez depozytu nie jest tak wysoka, jak ta od wpłaconej kwoty. Mowa tu raczej o symbolicznych kwotach – 10, 20, maksymalnie 30 PLN bonus ten jest zatem korzystny wtedy, kiedy niedoświadczony gracz chce dopiero przetestować ofertę danego buka i sprawdzić swoje siły. Jeśli posiada się odpowiedni kod promocyjny, można otrzymać nieco większą stawkę, dlatego warto z takich kodów korzystać.

Dostępny jest często także zakład bez ryzyka, czyli cashback lub bezpieczny zakład. Jeśli pierwszy kupon okaże się nietrafiony, postawiona kwota trafi z powrotem na konto depozytowe gracza. A co znajdzie się dla stałych graczy? Programy lojalnościowe, strefy VIP dla najaktywniejszych typerów, bonusy urodzinowe czy promocje związane z konkretnymi ligami czy rozgrywkami.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że bonusy, szczególnie te opierające się na środkach przyznawanych nam przez bukmachera, mają swoje ograniczenia. Najczęściej będzie to wymóg obrócenia tymi pieniędzmi na kuponie AKO po minimalnym kursie. Wiesz już, że zakład akumulowany i wielokrotny obrót zwiększają niestety ryzyko nietrafionego typu i przegrania postawionych środków na danym kuponie. Ma na to wpływ także kurs pln – oczywiście każdy gracz chce, aby były one wysokie, lecz zbyt wygórowane mogą świadczyć o niskim prawdopodobieństwie wystąpienia tego konkretnego scenariusza.

Dlatego przed skorzystaniem z oferty powitalnej, a także z promocji dostępnych dla stałych klientów, należy zapoznać się dokładnie z treścią regulaminu, który jest na oficjalnych stronach internetowych wszystkich legalnych bukmacherów online. W ten sposób wiesz, czego możesz się spodziewać i w jaki sposób należy korzystać z różnych ofert proponowanych przez firmy bukmacherskie w Sieci.

Legalny bukmacher Polska – podsumowanie

Jak widać, oferta zakładów w Polsce jest naprawdę spora i stale się rozwija, co może cieszyć wielu graczy. Chcesz na pewno wiedzieć, jaki jest najlepszy bukmacher. Oczywiście znajdziesz niejeden ranking bukmacherów, lecz najważniejsze są Twoje własne preferencje i oczekiwania. Każdy chce czegoś innego – jednych interesują na zaklady bukmacherskie bonusy, inni szukają swojej ulubionej dyscypliny, która może być rzadko oferowana, jeszcze następni chcą wysokich kursów, ponieważ to właśnie one decydują o wysokości wygranej. Czynników decydujących o tym, jaki bukmacher online będzie najlepszy, jest naprawdę wiele i dla każdego gracza są to inne aspekty.

Najważniejsze jest to, aby grać u naszych polskich, legalnych buków. Choćby zagraniczny bukmacher bonusy czy kursy posiadał znacznie wyższe i lepsze – nie warto, ponieważ ryzyko jest zbyt wielkie. Pamiętaj także o tym, że hazard wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego zawsze graj odpowiedzialnie.Projekt: polscy-bukmacherzy.pl All Rights Reserved. 2018.

MENU