Bonusy bukmacherskie na start - u kogo je znajdziemy i jakie są najlepsze?

bonusy-na-start

Początkujący gracze, a także ci już nieco bardziej doświadczeni, poszukują jak najlepszych ofert bukmacherskich, które będą dawały im jak najwięcej korzyści. Jedni szukają wysokich kursów, choć jeśli porównamy wszystkich legalnych bukmacherów, okaże się, że w tym wypadku wypadają bardzo podobnie, a różnice są nieznaczne. Podobnie jest z ogólną ofertą – rozpiętość dyscyplin sportowych, zakłady specjalne, opcje LIVE i cała reszta także w różnych zakładach prezentuje się praktycznie tak samo. Dlatego też bukmacherzy muszą zaoferować coś, co wyróżni ich na tle innych podmiotów i co przyciągnie uwagę klientów, a także przekona nowych graczy do rejestracji konta właśnie u tej firmy. Tutaj właśnie pojawia się główny temat naszego artykułu, czyli bonusy bukmacherskie.

Zakłady bukmacherskie bonusy proponują głównie po to, aby przekonać niezdecydowanych typerów do założenia konta. Musimy tutaj wspomnieć o tym, że wszystkie firmy bukmacherskie na całym świecie stosują taką taktykę (hasło „promocja” działa przekonująco w każdym kraju), jednak nas interesują jedynie polskie i legalne zakłady wzajemne.

Można obstawiać jedynie u polskich bukmacherów

Rewolucja na rynku zakładów bukmacherskich dokonała się w 2017 roku, kiedy to znowelizowano Ustawę Hazardową i wprowadzono nowe przepisy. Od tej pory nie można zawierać zakładów wzajemnych u podmiotów, które nie posiadają polskiej licencji Ministerstwa Finansów. Obecnie funkcjonuje kilkanaście firm bukmacherskich, które otrzymały zgodę na urządzanie zakładów wzajemnych w naszym kraju. Nielegalne podmioty będą kusiły i przekonywały, jednak korzystanie z ich usług dla polskich graczy wiąże się z konsekwencjami prawnymi – można otrzymać karę w postaci nawet stu dwudziestu stawek dziennych. Zatem jeśli zamierzasz wybrać bukmachera i zastanawiasz się nad nielegalnym, ponieważ ma wyższe kursy czy lepsze promocje bukmacherskie, nie wybieraj jedynie na podstawie bonusów – legalna i rozsądną gra jest jedyną właściwą!

Oczywiście polskie zakłady rywalizują nie tylko z tymi nielegalnymi, ale także między sobą, dlatego każdy operator opracował swój własny plan promocji i akcji bonusowych. Wszystko po to, aby przekonać graczy do swojej oferty, a także do samej bukmacherki – nie każdy potencjalny typer jest pewny swojej wiedzy oraz intuicji, nawet jeśli interesuje się sportem i regularnie ogląda rozgrywki z ulubionej dyscypliny. Bukmacherzy bonusy proponują między innymi po to, aby do tej pory niezdecydowany klient jednak skusił się na uzupełnienie swojej pasji sportowej o drobny dreszczyk adrenaliny w postaci zakładów.

Stąd też popularność bonusów bukmacherskich. Mimo swoich ograniczeń i zapisów regulaminowych cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wszyscy uwielbiamy chwytliwe hasła promocyjne. Ogólnie mamy to do siebie, że lubimy dostawać coś „za darmo”, nawet jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że we współczesnych realiach nic za free raczej się nie dostaje. Dlatego też bonusy bukmacherskie muszą być stałym elementem oferty u firm oferujących możliwość obstawiania zakładów wzajemnych.

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra)

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Jaki bonus na start bukmacher oferuje w naszym kraju?

Oferta na promocje i bonusy jest niezwykle szeroka – w zależności od preferencji, klient może wybierać wśród kilku propozycji. Jest wiele rodzajów bonusów powitalnych i odpowiadają one na wiele potrzeb potencjalnych klientów. Przyjrzyjmy się różnym opcjom, które udostępniają nam polscy bukmacherzy. Szczególnie interesujące z perspektywy gracza wydają się darmowe bonusy bukmacherskie – promocje, w których dostajemy coś za free najbardziej przemawiają do naszej wyobraźni. Oczywiście sprawdzimy, czy rzeczywiście zakłady bukmacherskie bonus przyznają za darmo. To obiecujące hasło, jednak w praktyce może okazać się to nieco bardziej skomplikowane. Oczywiście nie możemy ominąć wymagań i przeróżnych zapisów regulaminowych, które są nałożone na każdy bonus powitalny. W dalszej części artykułu poinformujemy, jak wygląda sytuacja bonusów bukmacherskich i promocji w poszczególnych zakładach w Polsce – graczy najbardziej interesuje kod bonusowy do bukmachera, który pozwala nieco zwiększyć oferowaną stawkę.

Niektóre bonusy są przyzwane za samą rejestrację, przy niektórych konieczne jest dokonanie wpłaty, obrotu, a dopiero przy kolejnym depozycie przyznaje się środki bonusowe. Wszystko zależy od podejścia bukmachera i regulaminu, który ustalił. Jednak jakie są podstawowe bonusy powitalne, z którymi możemy się spotkać u legalnych bukmacherów?

Bonusy od depozytu według niektórych są najkorzystniejsze

Na pierwszy ogień idzie bonus, który jest najpopularniejszy wśród typerów, ponieważ przyznawana kwota może osiągać wysokie kwoty. Mowa o bonusie od depozytu. Taka oferta polega na tym, że na starcie gracz robi swoją pierwszą wpłatę, a od kwoty, którą zainwestował, oblicza się bonus bukmacherski. Stawka bonusu powitalnego zależy oczywiście od tego, jaką kwotę wpłaci typer. W efekcie można zyskać średnio 500 PLN, choć najwyższa kwota może sięgać nawet 1000 PLN. Jednak tutaj napotykamy pewne ograniczenie, w zależności od bukmachera. Niekiedy będzie można dostać bonus maksymalnie np. od 600 złotych. Oznacza to, że można wpłacić więcej, jednak bonus zostanie obliczony od maksymalnej, określonej w bukmacherskim regulaminie, kwoty.

Jednakże ten konkretny bonus wymaga pierwszej wpłaty od typera. Korzystają z nich gracze, którzy planują związać się na dłużej z daną firmą bukmacherską. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że należy wpłacić sporą kwotę, aby uzyskać jak najwyższy bonus. Po drugie dlatego, że często w regulaminach jest zapis o tym, że takich dużych stawek nie można obstawiać jednorazowo, a w kilku turach. Co zatem znajdzie się dla osób, które nie chcą tego typu zobowiązań?

Darmowy bonus, czyli promocja bez depozytu

Freebet jest co najmniej tak samo popularny jak bonus od wpłaty. To właśnie w tym przypadku mówi się o tym, że gracz może otrzymać darmowy zakład, bez konieczności dokonywania swojego własnego depozytu. Otrzymuje się taki bonus za rejestracje, a na start typer otrzymuje drobne środki na grę. Nie są to zbyt wysokie kwoty (na pewno nie spodziewaj się, że taki bonus 100 PLN może wynieść), mowa tutaj o 20 PLN, czasem pojawia się 30 PLN bez depozytu. Oczywiście z odpowiednim kodem bonusowym stawka będzie nieco większa. Freebet bez depozytu służy do tego, aby postawić swój pierwszy zakład (rzecz jasna po określonych warunkach przez bukmachera, o czym jeszcze napiszemy) – nie można od razu przelać go z konta bonusowego na konto główne. Dopiero po spełnieniu wszystkich wymogów bukmachera wygrana wraz z bonusem trafia na główne konto, którym można dalej obracać.

Zakłady bukmacherskie bonus bez depozytu przyznają klientom, którzy niekoniecznie chcą inwestować od razu swoje środki. Może być to spowodowane różnymi czynnikami. Gracze, którzy rzeczywiście dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bukmacherką, mogą nie wiedzieć do końca na czym to polega. Chcą się sprawdzić i przekonać, czy taka forma rozrywki jest faktycznie dla nich. Wykorzystują oni wtedy bonusy bez depozytu, więc nie muszą dokonywać samodzielnie pierwszej wpłaty. Pozwala to sprawdzić swoje umiejętności analizowania danej dyscypliny oraz intuicji.

Inni gracze posiadają już konto u bukmachera, lecz chcieliby sprawdzić, jak wygląda oferta u następnego operatora – co prawda rodzaje zakładów czy same sposoby obstawiania są identyczne u każdego podmiotu, jednak u drugiego bukmachera można znaleźć na przykład brakującej dyscypliny sportowej, którą chce się obstawiać, albo przynajmniej spróbować w niej swoich sił jednorazowo. Prostym przykładem mogą być sporty wirtualne – Wykorzystują zatem darmowe środki, żeby przetestować nieznaną im do tej pory ofertę, a potem decydują o tym, co dalej – czy chcą pozostać u tego buka, czy jednak propozycja nie jest wystarczająco przekonująca, więc nie zainwestują więcej, ponieważ wystarczył jedynie kod promocji.

Od oraz bez depozytu bonus to najchętniej wybierane opcje przez nowych klientów, ale to oczywiście nie wszystko, co polscy legalni bukmacherzy mają do zaoferowania swoim klientom w pakietach powitalnych. Przyjrzymy się teraz nieco mniej popularnym, choć wciąż funkcjonującym promocjom u buków.

Cashback, czyli bezpieczny zakład

Bez ryzyka bonus jest nieco rzadziej spotykaną opcją u bukmacherów, ale oczywiście też się zdarza, dlatego nie może tego rodzaju promocji zabraknąć w naszym artykule. Jeżeli gracz nie jest do końca pewien, czy uda mu się obstawić pierwszy kupon poprawnie (chociaż nigdy nie możemy być tego w 100% pewni wygranej), może zdecydować się na opcję bezpiecznego zakładu, inaczej cashback. W tej sytuacji zostaną nam zwrócone środki postawione za pierwszym razem, jeśli kupon okaże się jednak nietrafiony. Zakład bez ryzyka jest w pewien sposób opłacalny, jednakże przede wszystkim dla klientów, którzy nie czują się bezpiecznie przy swoim pierwszym kuponie.

Postaw kupon bez podatku

Powyższe stwierdzenie jest bardzo kontrowersyjne, jednak jest to w pewnym sensie skrót myślowy. Następna promocja niekiedy spotykana na starcie, a także przy regularnej grze, to tak zwana gra bez podatku. Rzecz jasna legalny bukmacher zawsze odprowadza podatki na rzecz skarbu naszego państwa. Jest to podatek od obrotu, czyli pobiera się go z postawionej przez klienta kwoty na zakład, ponadto wynosi 12% – to jedna z najwyższych należności podatkowych w Europie, lecz uczciwa gra z koniecznością odprowadzania podatku jest koniecznością. Zatem jeśli klient stawia sto złotych, tak naprawdę wygrana zostanie obliczona z 88 złotych, ponieważ 12 idzie na rzecz Skarbu.

Gdzie w tym wszystkim jest gra u bukmachera bez podatku? Taka oferta promocyjna zakłada, że to ewentualnej wygranej typera dolicza się ustaloną przez bukmachera kwotę. Zazwyczaj waha się ona w przedziela 6-14% kwoty wygranej. Gracz ma zatem wrażenie, jakby z postawionej przez niego kwoty nic nie zostało odliczone – po prostu wygrywa więcej. Rzecz jasna hasło „gra bez podatku” to skrót myślowy, a legalny bukmacher zawsze odprowadza należność podatkową.

Zakłady bukmacherskie z bonusem w Polsce

Co bukmacher, to nieco inne spojrzenie na promocje – ustala się różne stawki lub warunki obrotu. Co możemy zastać u naszych bukmacherów w Polsce? Zaczniemy od zakładu, który cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów, czyli od tego, jaki bonus startowy STS posiada aktualnie w swojej ofercie. Znajdziemy u tego operatora na przykład freebet, bonus od pierwszej wpłaty depozytowej, zakład bez ryzyka. Co interesujące, znajduje się u bukmachera STS bonus startowy, którego nie ma u innych operatorów, czyli dodatkowe środki za rejestrację znajomego. Jeśli Twój kolega będzie zainteresowany obstawianiem u tej firmy, nie dość, że bukmacher bonus powitalny podaruje Twojemu znajomemu, to jeszcze i Ty możesz dostać pewną kwotę promocyjną.

Praktycznie każdy polski bukmacher ma podobną ofertę, różni się jedynie detalami. Prawie u wszystkich normą jest freebet, bonus od depozytu lub bezpieczny zakład. Jeśli chodzi o stawki, to w przypadku bonusu od depozytu najatrakcyjniej wypada LVBET – u niego można otrzymać nawet 1500 złotych, choć niekoniecznie za pierwszym razem. Od pierwszego depozytu 1000, a od kolejnego 500. Stąd też opinie graczy, że jeśli chodzi o kwotę, to ten bukmacher wypada całkiem nieźle na tle innych zakładów.

Warto zawsze posiłkować się kodami bonusowymi, które zwiększają przyznawane środki. Działa to korzystnie szczególnie przy freebetach, które, jak już wspomnieliśmy, same w sobie nie są wybitnie wygórowane. Gdzie znajdzie się kod bonusowy? Na przykład u nas, na naszej stronie internetowej. Oczywiście każdy typer samodzielnie podejmuje decyzję, czy chce z nich skorzystać, tak samo tyczy się to w ogóle bukmacherki. Aczkolwiek jeżeli już ktoś chce się rejestrować i jest zdecydowany, że taka forma rozrywki go interesuje, warto zrobić to poprzez unikalny link, dzięki któremu uzyskuje się nieco więcej bonusu.

Czy zakłady bukmacherskie bonus na start dają za darmo?

Każdy klient chciałby otrzymywać bonusy i promocje bez konieczności spełniania niewygodnych dla siebie warunków, jednak rzeczywistość bukmacherska nie przewiduje niczego za darmo, choć w hasłach reklamowych obiecuje się wiele. Niektóre zakłady bukmacherskie promocje opatrują większymi wymogami, inne mniejszymi, mniej restrykcyjnymi. Jednak zawsze należy spełnić pewne wymagania, które bukmacher jasno określa w swoich regulaminach. Dlatego zanim wykorzysta się bonus na start lub jakikolwiek inny, należy zwrócić uwagę na zapisy regulaminowe. Często spotykamy się z zawiedzionymi głosami nowych graczy, którzy nie doczytali wszystkich warunków, więc ich pakiet powitalny po prostu nie zadziałał. Dlatego czytanie regulaminów jest kluczowe. Z jakimi zapiskami spotkamy się najczęściej?

Wymóg wielokrotnego obrotu po określonym kursie pojawia się najczęściej i stosowany jest przy bonusach depozytowych – zarówno bonusy od depozytu, jak i bez depozytu bonusy są opatrzone tego typu zapisem. Na czym dokładnie polegają warunki obrotu? Aby to wyjaśnić, musimy przez chwilę zatrzymać się przy kursach. Oczywiście warto wybierać takich bukmacherów, którzy oferują wysokie kursy, ponieważ dzięki temu ewentualna wygrana będzie wyższa. Jednakże na podstawie kursów można także określić potencjalnego faworyta danego spotkania czy wydarzenia, a przynajmniej faworyta w mniemaniu bukmachera. Im wyższy kurs, tym niższe prawdopodobieństwo zaistnienia danego scenariusza. Rzecz jasna i bukmacher się myli, jednak taka sytuacja nie ma zbyt często miejsca. Wróćmy jednak do tego, dlaczego bonusy bukmacher opatruje wymogiem wielokrotnego obrotu, przy czym określa także minimalny kurs.

Są różne rodzaje zakładów. Zakłady akumulowane, czyli AKO, mają to siebie, że są bardziej ryzykowne niż single. Przy singlu sprawa jest jasna – kupon nietrafiony, przegrywamy pieniądze; kupon trafiony, pieniądze trafiają na konto gracza. Przy AKO nie jest to takie proste. Jeśli postawisz pięć zakładów, wszystkie muszą być trafione, aby wygrać. Jest to wynik zsumowanych kursów, czyli szansy na większą wygraną. Jeżeli chcesz otrzymać bonus, a raczej chcesz, aby dodatkowe środki trafiły na Twoje konto główne, należy obrócić przyznaną kwotę kilkukrotnie. Najczęściej będzie to wymóg czterokrotnego obrotu bonusem, gdzie kurs minimalny wyniesie około 2,0.

Wspominaliśmy o tym, że najczęściej do uzyskania bonusu konieczne jest jedynie zarejestrowanie się (przy czym można wykorzystać specjalny kod rejestracyjny, aby uzyskać większą kwotę), lecz bywa też i tak, że do otrzymania środków bonusowych wymagane jest wysłanie maila do firmy, gdzie wyrażamy chęć na to, aby bonus bukmacher w ogóle nam przyznał. Czasami gracze o tym nie wiedzą, więc przepada im szansa na otrzymanie promocji.

Czy atrakcyjny może być tylko na start bonus?

Wiemy dobrze o tym, że legalni bukmacherzy bonusy przyznają głównie po to, aby przyciągnąć uwagę nowych graczy i zachęcić ich do rejestracji konta oraz wpłaty depozytu. Jednak czy bukmacherzy dbają jedynie o nowych klientów, a zapominają o swoich stałych klientach? Nie można tego powiedzieć – u niejednego operatora otrzymasz bonus nie tylko na początek, lecz także już jako nieco bardziej doświadczony typer. Często przewidywane są różnego rodzaju programy lojalnościowe, strefy VIP, a także bonusy związane z poszczególnymi dyscyplinami – w Polsce na przykład dotyczy to Ligi Mistrzów. To właśnie wtedy, kiedy wszystkich typerów zajmuje Liga Mistrzów, operatorzy przewidują freebety na te spotkania. Zdarza się nawet, że i cashback bukmacher zaoferuje z teh okazji. Są to oferty ograniczone czasowo, więc jeśli ktoś jest nimi zainteresowany, powinien sprawdzać odpowiednie zakładki na stronie internetowej (dobrze wiemy, że strona główna nie informuje nas o wszystkich ofertach i promocjach).

Bonusy bukmacherskie 2019 – co jeszcze dostaniemy?

Jeżeli już interesujesz się bukmacherką, wiesz, że sytuacja na naszym rynku zmienia się bardzo dynamicznie. Trudno jest przewidzieć, co wydarzy się w najbliższym czasie, ponieważ wiele zakładów mimo otrzymanej licencji jeszcze nie wystartowało ze swoją działalnością. Szykują oni swoją ofertę oraz strony internetowe plus bonus za rejestracje. Z wiarygodnych źródeł wiadomo, że kilka kolejnych firm czeka w kolejce po zezwolenie. Trudno zatem powiedzieć, co zastaniemy w ofertach promocyjnych na naszym rynku, gdyż wiele może się zmienić wraz z nadejściem kolejnych zakładów bukmacherskich.

Bez wątpienia bonus za rejestracje plus szeroka oferta na zakłady oraz wysokie kursy bukmacherskie to czynniki, które bierze się najczęściej pod uwagę przy tworzeniu różnych rankingów bukmacherów. Akcje promocyjne są bardzo ważnym elementem oferty w zakładach bukmacherskich, ponieważ to często one sprawiają, że ktoś decyduje się założyć konto u danego operatora. Trzeba jednak wiedzieć, że najlepsze bonusy bukmacherskie to nie te z najwyższą kwotą, a te, które w regulaminie mają najmniej wymagań. Więc owszem, jeśli chodzi o ranking bonusy są istotnym elementem, jednak trzeba dotrzeć do wszystkich informacji na ich temat przed skorzystaniem.

Każdy typer ma inne preferencje i potrzeby. Jednych interesuje bonus od depozytu, ponieważ przyznawana kwota bonusu wypada rzeczywiście najlepiej. Inni wolą bonusy bez konieczności wpłaty pierwszego depozytu, ponieważ obawiają się inwestować swoje środki lub chcą jednorazowo skorzystać z tej zabawy i na własnej skórze przekonać się, czy bukmacherka jest dla nich bez przymusu wpłaty własnych pieniędzy. Cashback również może być wygodny dla takich osób – jeśli nie jest się pewnym, czy robi się poprawnie analizy, które znacznie wpływają na typowanie faworytów (choć pamiętaj, że pewniki nie istnieją, zawsze występuje ryzyko utraty pieniędzy w wyniku niepoprawnego obstawienia zakładu), można wykorzystać bezpieczny zakład bukmacherski, aby dostać z powrotem obstawione środki. Opcji jest wiele, a to, z czego się skorzysta, zależy już od samego gracza i jego preferencji.

Odpowiedzialna gra u legalnych bukmacherów

Nasz artykuł powstał w celach informacyjnych, ponieważ nie da się ukryć, że nowym graczom podobają się promocje, choć często nie wiedzą, na czym one dokładnie polegają. Warto od razu kierować się do regulaminu, aby mieć pewność, czego wymaga bukmacher bonus oferujący polskim klientom. O czym należy jeszcze zawsze pamiętać? Oczywiście o legalnej grze. Niejeden nielegalny zakład będzie Cię kusił kodem promocyjnym czy bonusami powitalnymi, jednak należy wybierać jedynie wśród legalnych zakładów bukmacherskich. Ponadto hazard związany jest z ryzykiem uzależnienia oraz utraty środków finansowych (pamiętaj, że żadne pewniaki nie istnieją), dlatego zachowaj rozsądek i graj odpowiedzialnie.Projekt: polscy-bukmacherzy.pl All Rights Reserved. 2018.

MENU