Legia pewniakiem mimo wyjazdu?

9.02 Ekstraklasa - Zagłębie Lubin vs Legia Warszawa

Zagłębie Lubin vs Legia Warszawa

zaglebielubin
legiawarszawa

Legia Warszawa nie po raz pierwszy mianowana może być królem polowania w okienku transferowym, ale podczas tegorocznej przerwy zimowej dla Ekstraklasy klub z Łazienkowskiej przeszedł kadrową rewolucję (zarówno wśród piłkarzy jak i pracowników klubu) o niespotykanej do tej pory skali. Dlatego wszyscy analitycy zatrudnieni przez polskie firmy bukmacherskie z wielkim wyczekiwaniem przyglądają się rozstrzygnięciom w meczu wyjazdowym Legii z Zagłębiem Lubin zaplanowanym na 9 lutego.

Patrząc na ofertę kursową opracowaną na ten mecz 9 lutego przez polskich bukmacherów widać jak na dłoni, że większość bukmacherów widzi w warszawskim klubie zdecydowanego faworyta do wygrania tej potyczki na terenie przeciwnika. Oczywiście gdyby patrzeć tylko na pozycję w tabeli, nie byłoby to takie oczywiste – Zagłębie zajmuje wysoką piątą pozycję w tabeli z niewielką jak na ten etap rozgrywek stratą do liderującej Legii Warszawa – 6 punktów. Zwłaszcza w kontekście podziału zdobyczy punktowej przez 2 na koniec rundy zasadniczej, taka strata jest niewielka a wygrana Zagłębia pozwoliłaby jego piłkarzom wskoczyć do strefy walczącej o europejskie puchary.

Najlepsi polscy bukmacherzy na rynku przewidują wygraną Legii Warszawa, ale po bardzo wyrównanym meczu. Wskazuje na to najbliższa historia obu klubów, w których na pięć ostatnich potyczek trzykrotnie górą była Legia (wygrane 2:1, 3:1 i 2:1), a dwukrotnie wygrywali piłkarze Zagłębia (3:2 oraz 2:0). Z analizy statystycznej najlepszych podających i asystujących piłkarzy w obu ekipach także nie wynika jednoznacznie, aby to właśnie goście mieli przeważające argumenty w swoich rękach.

Zagłębie Lubin
X
Legia WarszawaProjekt: polscy-bukmacherzy.pl All Rights Reserved. 2018.

MENU