08.12 Bundesliga - Borussia Dortmund - Werder Brema

Borussia Dortmund - Werder Brema

08.12 Bundesliga - Borussia Dortmund - Werder Brema
08.12 Bundesliga - Borussia Dortmund - Werder Brema
08.12 Bundesliga - Borussia Dortmund - Werder Brema

 
Borussia Dortmund, jeszcze nie tak dawno temu błyszcząca zarówno w Bundeslidze jak i Lidze Mistrzów, przechodzi swój drugi kryzysowy sezon. Przy pierwszej zapaści drużyny z  Dortmundu walczącej ówcześnie o utrzymanie nad strefą spadkową, posadę trenerską stracił Jurgen Klopp.  Obecny sezon jest dla Dortmundu może nie aż tak ciężki, ale dopiero 6. pozycja w tabeli krajowej ligi oraz odpadnięcie z europejskich pucharów jeszcze jesienią, nie pasują do ambicji i możliwości tego zespołu. Już 8 grudnia na kultowym stadionie Signal Iduna Pak, dojdzie do potyczki gospodarzy z walczącymi o utrzymanie piłkarzami Werderu Brema.

Borussia nadal gra według znanego i sprawdzonego schematu, który jest głęboko zapisany w DNA klubu, a trzon zespołu stanowi idealne połączenie doświadczenia z młodymi wilkami. Mimo agresywnej i opartej na pressingu grze, Dortmund na razie jest poza strefą dającą prawo gry w przyszłorocznej Champions League i musi ciągle uważać na przynajmniej czwórkę zespołów za swoimi plecami, które chcą miejsce Borussi odebrać. Werder z całą pewnością jednak nie zalicza się do grona zespołów mogących na co dzień rywalizować ze świetnie naoliwioną dortmundzką maszyną.

W tym sezonie Bundesligi Werder Brema gra zdecydowanie poniżej oczekiwań swoich działaczy i kibiców i zajmuje przedostatnie miejsce od końca w tabeli i widmo relegacji po tym sezonie jest bardzo wyraźne. Werder do bezpiecznego miejsca traci jednak tylko skromne 2 punkty, więc w każdym meczu, zarówno u siebie jak i na wyjeździe, jego piłkarze robią wszystko, aby przynajmniej dopisać do swojego dorobku jeden punkt za wywalczony remis.
 

Borussia Dortmund
X
Werder Brema

Wyniki na Żywo – Bundesliga – Borussia Dortmund – Werder Brema

Poniżej prezentujemy aktualne wyniki na żywo spotkania – Bundesliga – Borussia Dortmund – Werder Brema

 Projekt: polscy-bukmacherzy.pl All Rights Reserved. 2018.

MENU