16.10 Ekstraklasa, Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin

cracovia gol

cracoviakrakow pogonszczecin

Ostatni mecz 12. kolejki Lotto Ekstraklasy odbędzie się w Krakowie. Przy Kałuży popularne „Pasy” podejmują Pogoń Szczecin. Mecz wzbudza duże emocje ze względu na fakt, iż kibice obydwu drużyn mówiąc bardzo delikatnie nie przepadają za sobą. Mecz zaplanowano na poniedziałek godzinę 18:00, bezpośrednią transmisję przeprowadzi Eurosport 1. Do tej pory obydwie drużyny zawodzą w rozgrywkach rodzimej ekstraklasy, podopieczni Michała Probierza zamykają ligową tabelę z dorobkiem zaledwie 7 punktów i zaledwie jednym zwycięstwem na koncie. Chociaż prezes Filipiak bardzo zabiegał o to, aby trenerem Cracovii został właśnie trener Probierz, cierpliwość właściciela Pasów zdaje się być na wyczerpaniu. Porażka z Pogonią może oznaczać zakończenie przygody Probierza w Krakowie. U Portowców sytuacja wygląda niewiele lepiej, na Pomorzu naprawdę wiele obiecywano sobie po przyjściu Macieja Skorży do klubu. 13 lokata w tabeli nie zadowala jednak w Szczecinie nikogo. W 5 ostatnich spotkaniach zarówno Pogoń jak i Cracovia odniosły 3 porażki i odnotowały 2 remisy. Gorszą formę w ostatnich 5 meczach prezentuje tylko Piast Gliwice (4 porażki i 1 remis). W Cracovii zadowalająco strzela Piątek (5 goli) w Pogoni bardzo brakuje dobrego strzelca. Zwoliński od dłuższego czasu nie może się odnaleźć, kontuzjowany jest Adam Frączczak. Na razie najlepszymi strzelcami Pogoni są Formella i Węgier Gyurcso z 2 golami na koncie. Kibice portowców tęsknią za Robakiem, czy takim wyborowym strzelcem jak Robert Dymkowski czy dawniej Marek Leśniak. Ostatnie dwa spotkania w ekstraklasie pomiędzy tymi drużynami kończyły się wynikiem remisowym 1:01. Cracovia nie wygrała w ostatnich 8 meczach, Pogoń nie może odnieść wygranej od 5 meczów i odnotowała 3 porażki w meczach wyjazdowych. Do sędziowania tego meczu został wyznaczony Bartosz Frankowski z Torunia.
Jak na szanse obydwu drużyn zapatrują się licencjonowane zakłady bukmacherskie w Polsce?
Kursy bukmacherskie mecz Cracovia – Pogoń są różne. Najwyższy kurs na zwycięstwo Cracovii znajdziemy w zakładach bukmacherskich Fortuna (2.70), fani Portowców powinni zajrzeć do bukmachera STS, który płaci 2.92 za każdą złotówkę postawioną na zwycięstwo Pogoni. Za remis 1:1, czyli wynik jaki odnotowano w dwóch ostatnich meczach między tymi drużynami w ekstraklasie zakłady bukmacherskie STS płacą 7 do 1.
Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Trener Probierz cieszy się, że w końcu jego zawodnicy są zdrowi, z 29 zawodników w kadrze Cracovii kontuzjowany jest tylko Damian Dąbrowski. Z powodu kartek w Cracovii nie zagra Dytiajew. Maciej Skorża liczy na wzrost formy utalentowanego Bułgara Delewa oraz to, że każdy tydzień z drużyną pozwala mu dokładniej wyjaśnić jak mają grać jego podopieczni.

Cracovia
X
PogońProjekt: polscy-bukmacherzy.pl All Rights Reserved. 2018.

MENU